Nic dziwnego, bo zasady tak naprawdę nie są skomplikowane i właściwie można je porównać do reguł, jakimi rządzi się bardzo popularny tenis ziemny.
Jak grać? – Forhend, bekhend, zagrywki, strony, podcięcie, drop shot, flip, odrzutka… – wymienia jednym tchem Filip Młynarski, zawodnik Spektrum Słopnice.
Dla wielu nieprofesjonalnych graczy w naszym kraju przygoda z tenisem stołowym zaczęła się już w szkole podstawowej. – Stół pingpongowy stał na korytarzu i tam właśnie graliśmy z chłopakami – wspomina Tomek Witkowski z Warszawy. – Najpierw w "wariata", aż zostawało na placu boju dwóch graczy, którzy walczyli o zwycięstwo.
Hala treningowa/fot. Bartłomiej Wasilewski
Ping pong to sport indywidualny. Zdaniem wielu graczy, dzięki niemu można oderwać się od problemów dnia codziennego, a to wpływa na naszą kondycję nie tylko fizyczną, ale także… psychiczną. – Ping pong działa pozytywnie na ludzki mózg, a w przypadku niektórych chorób, np. Alzheimera, jest wręcz sportem rehabilitacyjnym - mówi Krzysztof Jaworski, trener tenisa stołowego. – Ma też zbawienny wpływ na dzieci z ADHD.
Dowiedz się wszystkiego o ping pongu, o jego zaletach, wadach, o tym, od czego zacząć trenowanie tenisa stołowego i ile to kosztuje, słuchając nagrania materiału reporterskiego Bartka Wasilewskiego z "Poranka OnLine".
Stół pingpongowy/fot. Bartłomiej Wasilewski
(kd)