Na początku Leszek Król założył koło naukowe "Akademia Gier". Okazało się, że w spotkaniach uczestniczy ponad sto osób, dlatego zapadła decyzja o powołaniu Uniwersytetu Gier. - Zapraszamy wszystkich. Nawet laik może dowiedzieć się jak się tworzy i programuje gry - mówi Leszek Król, student UWM.
Według dr Sławomira Kuleszy z UWM, tworzenie gier komputerowych, przy pomocy współczesnych narzędzi, to nie jest skomplikowany proces pisania kodów, ale zestaw powtarzalnych czynności, które każdy może opanować. Dlatego zajęcia zaproponowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski są otwarte i bezpłatne. Każdy może w nich uczestniczyć.
Uniwersytet proponuje trzy warsztaty w tygodniu, które są podzielone na trzy odrębne części: projektowanie gier, podstawowe programowanie i zaawansowane programowanie. - Podczas takich zajęć można nauczyć się posługiwania nowoczesnymi narzędziami, takimi jak silniki graficzne i dodatkowo poznać tajniki tworzenia grafik, sztucznej inteligencji oraz fabuł, na rożnych poziomach złożoności - wyjaśnia dr Sławomir Kulesza.
Leszek Król podkreśla, że zajęcia są prowadzone przez osoby pracujące "w branży", które chcą podzielić się swoją wiedzą. Według studenta przyszłością są małe studia, tworzone przez pasjonatów, a nie wielkie korporacje. Dlatego ma nadzieje, że w ciągu najbliższych lat Olsztyn stanie się stolicą gier.
jl