Namów szefa na szkolenie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 15:31
W czasach gdy trudno jest wynegocjować wyższą pensję, warto poprosić pracodawcę o opłacenie kursów rozwijających nasze kompetencje.
Audio
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.Foto: Glow Images/East News

- Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że opłaca się obu stronom – przekonywała w Czwórce Małgorzata Majewska, specjalistka rynku pracy. – Nam wzrastają umiejętności, a firma zyskuje lepiej wykwalifikowanego pracownika – podpowiadała.

Ostateczna decyzja należy do pracodawcy, warto więc naszą prośbę odpowiednio uargumentować. – Warto zwrócić uwagę, że wszystko co nasza firma w nas zainwestuje, my jej potem zwrócimy w  jakości pracy – doradzała Majewska.

Szkolenia można znaleźć szukać w bazie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na stronie www.inwestycjawkadry.pl. – Ona ułatwia wybranie miejsca, typu szkolenia i nawet rodzaju finansowania tego szkolenia – mówiła Anna Świebodzka-Nerkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Kapitału Ludzkiego w PARP.

Jak wybrać odpowiednie szkolenie dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: pracodawcy firma POLSKA
Czytaj także

Złóż reklamację na nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 11:52
Jeżeli osoba prowadząca kurs zamiast nas szkolić opowiada nam o swoich wakacjach, albo ulubionym zespole, to możemy domagać się rekompensaty. Jak sobie radzić z niekompetentnymi nauczycielami podpowiadał Ernest Makowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kreatywne koła naukowe nie tylko dla kujonów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:00
Wielu studentów nie ma pojęcia, jakie koła naukowe działają na ich uczelniach i czym one właściwie się zajmują. A czasem warto to wiedzieć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masz prawo do swojej wypłaty

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 10:00
Gdy szef zalega nam z wypłatą wydaje nam się, że mamy związane ręce. Nic bardziej mylnego - kodeks pracy wyraźnie mówi, jakie konsekwencje grożą pracodawcy za niewypłacenie wynagrodzenia za pracę.
rozwiń zwiń