Seksualność Polaków oczami profesora Lwa Starowicza

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 12:00
Podobnie, jak w pozostałych dziedzinach życia, i w seksualności Polaków występują choroby cywilizacyjne, a wraz z postępującą emancypacją kobiet, zmieniają się też relacje między partnerami obu wpłci
Audio
Seksualność Polaków oczami profesora Lwa Starowicza
Foto: Glow Images/East News

Jedną z przyczyn jest choćby zbyt mało ruchu. – W wyniku siedzenia całymi dniami przy Internecie coraz więcej młodych mężczyzn ma kłopoty z seksem – tłumaczy  prof.. Lew Starowicz jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich seksuologów., w wywiadzie z Justyną Dżbik. – Później dochodzi jeszcze do tego cukrzyca, nadciśnienie i zaburzenia krążenia.

Kolejną z głównych chorób cywilizacyjnych jest także… uzależnienie od seksu w internecie. – Stosunkowo od niedawna ludzie posługują się siecią, bądź telefonami komórkowymi, by podrywać, odgrywać pewne role, szukać partnerów, również dewiacyjnych – tłumaczy prof. Starowicz.

/

Zdaniem profesora wiele także zmieniło się w postrzeganiu swojej seksualności przez kobiety. – Kobiety współczesne w porównaniu do ich babć to dwa różne światy – tłumaczy seksuolog. – Życie tych drugich kręciło się wokół domu i olbrzymiej ilości ciąż, wychowywania dzieci, a później wnuków.  Współczesne kobiety robią w życiu to, co chcą, są prezydentami, żołnierzami, prezydentami, mają kwalifikacje i są niezależne. Dziś nie ma w zasadzie różnic między światem męskim i kobiecym. 

Prof. Lew Starowicz wydał właśnie swoją kolejną książkę pt. „Lew w sypialni”. Więcej o lekturze a także o seksualności Polaków, ich korobach, o tym co ich dręcz i czego  sie obawiają, dowiesz się, słuchając całej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

(kd)

Czytaj także

Polacy nie gęsi i swoje Złote Maliny mają

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 16:05
Polscy filmowcy "uhonorowani" zostaną w tym roku dwoma nowymi nagrodami: Złotymi Pawiami i Wężami. To wyróżnienia dla... najgorszych produkcji i aktorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zamigać "elo" i "nara"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 16:30
Radiowa Czwórka to nie tylko pierwsze w Polsce radio na wizji, lecz także jedyne, którego mogą "słuchać" osoby niesłyszące. Dzieje się tak za sprawą Pauliny Mosur, tłumaczki języka migowego, która pracuje przy audycji "Cztery: Gramy!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Racewicz: żałoba nie ma płci

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 12:39
"12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności" to druga książka Joanny Racewicz poświęcona rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem jej bohaterami są mężczyźni. Autorka, na co dzień dziennikarka TVP, była gościem Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Pakosińska: jestem w formie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 15:26
Odkąd odeszła z Kabaretu Moralnego Niepokoju nie narzeka na brak zajęć. Wciąż występuje na estradzie, pisze książkę o Gruzji, a niebawem poprowadzi swój telewizyjny talk-show. Gościem audycji "Pod lupą" była Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń