- Byliśmy nastawieni przede wszystkim na współpracę. Najpierw słuchaliśmy potrzeb osób, z którymi mieliśmy pracować. W moim przypadku chodziło o rozwój młodych ludzi w dziedzinie filmu i fotografii - wspomina Paulina Zając. - Aspiracją kobiet, z którymi pracowałem była zmiana ich życia. Pojechałem tam nie, żeby rozwiązywać globalne problemy, ale żeby się o nich uczyć - tłumaczy Marcin Wiza.
Marcin Wiza Ważne jest, aby na staż wysyłać osoby z wysokimi kwalifikacjami, a nie te, które uprawiają "wolunturystykę"
Program GLEN skierowany jest do osób młodych, zaangażowanych w w edukację rozwojową, globalną i humanitarną. - Sam wyjazd trwa około trzech miesięcy, jednak cały staż to jest roczny proces. Wcześniej są przygotowania na warsztatach, a po powrocie realizujemy projekty ze stażem związane - wyjaśnia Paulina Zając.
Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się, jakie oczekiwania wobec Pauliny i Marcina mieli ich afrykańscy współpracownicy, jak udawało im się pokonać problem bariery językowej, co na murach malują kenijscy graficiarze oraz jak, krok po kroku, na staż w programie GLEN się zapisać.
Paulina Zając Kenijska młodzież, z którą współpracowałam oczekiwała impulsu i dzielenia się umiejętnościami. Będąc tam nauczyłam się trochę ich pojmowania świata
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Katarzyna Kornet
Goście: Paulina Zając i Marcin Wiza (stażyści programu GLEN)
Data emisji: 8.03.2017
Godzina emisji: 14.05
jsz/kul