Agnieszka Osytek: język migowy uczy, jak wyrażać emocje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 16:00
- Język migowy zobaczyłam jako nastolatka. Przypadkiem, w telewizji. W tej jednej chwili poczułam, jak bardzo ważne jest dla mnie to, żeby się go nauczyć - wspomina Agnieszka Osytek.
Audio
  • Jak język migowy opowiada o świecie? (Pasjonauci/Czwórka)
Agnieszka Osytek
Agnieszka OsytekFoto: Czwórka/Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Choć język migowy operuje konkretem, to jest w nim miejsce na poezję Agnieszka Osytek

Dziś Agnieszka Osytek jest tłumaczką języka migowego i przedsiębiorczynią społeczną, która współtworzyła start-up Migam i wraz z nim – jako pierwsza z Polski – znalazła się w nowojorskim półfinale konkursu Chivas The Venture. - Poznałam fantastycznych przedsiębiorców, którzy naprawdę chcą oddolnie zmieniać coś świecie - opowiada gość Czwórki. 


Czytaj także
pap Orina Krajewska 1200.jpg
Orina Krajewska: nieprzeciętni to ludzie idący własnymi ścieżkami

W audycji rozmawiamy także o tym, dlaczego język migowy jest mniej znany od angielskiego, a powinien być bardziej popularny, bo jego użytkownikami jest jedna z największych mniejszości językowych na świecie i tłumaczymy, dlaczego o niesłyszących nie wypada mówić: głuchoniemi. 

W programie prezentujemy także kolejną odsłonę cyklu "Archimapa" zrealizowaną przez Mateusza Gołębiewskiego - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Agnieszka Osytek (Deaf Respect)

Data emisji: 1.06.2019

Godzina emisji: 11.07

kul

Czytaj także

Opiekun zwierząt. "Zajęcie nie dla nerwowych"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 15:50
Bywają kapryśne, nie potrafią powiedzieć, o co im chodzi, ale wspólny język ze zwierzętami potrafi znaleźć nie tylko bohater książek Hugh Loftinga - doktor Dollittle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Presja, trauma, konkurencja. Jak sobie z nimi radzić w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 10:00
Lista najbardziej niebezpiecznych zawodów świata jest różna, w zależności od rankingu i kraju, w którym był on robiony. Jeden z nich w pierwszej dziesiątce wymienia: dziennikarza, kucharza, taksówkarza, koordynatora eventów, specjalistę PR, pilota, strażaka czy żołnierza. Czy dołączy do nich "czyściciel internetu"?
rozwiń zwiń