Wszystko zaczyna się w głowie. SWPS zaprasza na 13. Dzień Mózgu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 14:02
Już w najbliższą sobotę Uniwersytet SWPS będzie świętował Dzień Mózgu. Impreza odbędzie się po raz trzynasty.
Audio
  • Dr Marta Janus o 13. Dniu Mózgu (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Koło neuronauki Uniwersytetu SWPS zaprasza na coroczny Dzień Mózgu. Jak zapewniała psycholog Marta Janus atrakcje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. - Impreza odbywa się cyklicznie, od trzynastu lat ponieważ badanie poszczególnych obszarów mózgu jest tematem, który nie sposób wyczerpać. Każdego roku staramy się omówić jego wybrany fragment - mówiła współorganizatorka imprezy.

- Nasz program podzielony jest na dwie części: wykładową i warsztatową. W tym roku duża część wykładów poświęcona zostanie uciążliwym tendencjom i uczuciom. Na panelach poruszymy tematy dotyczące związku emocji z mimiką twarzy, chorobliwym odkładaniu wszystkiego na później oraz o tym, czy zwierzęta potrafią odczuwać... empatię - wyliczała psycholog.

Jakie inne atrakcje czekają na odwiedzających SWPS podczas 13. Dnia Mózgu? O stanowisku, które bez zmieniania miejsca przenosi do innego świata, o tym, które części najważniejszego organu odpowiadają za emocje i kogo będziemy mogli spotkać na tegorocznej imprezie opowiadała dr Marta Janus. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Dr Marta Janus, psycholog i psychoterapeuta, absolwentka SWPS

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 12.15

ac

Czytaj także

Czarny humor. Świadczy o naszej inteligencji?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 15:12
Według wyników badań opublikowanych przez czasopismo "Cognitive Processing" osoby z poczuciem humoru wykazują się wyższym ilorazem inteligencji. Czy w naszym mózgu istnieje ośrodek odpowiadający za poczucie humoru?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat kolorów. Możemy odbierać je całym ciałem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 15:12
- Z punktu widzenia fizyki kolor to jest promieniowanie elektromagnetyczne o określonej długości fali. Można je całkiem łatwo zmierzyć - wyjaśniał w "Stacji Kultura" Czwórkowy rzecznik nauki Szymon Drobniak z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego na pobranie krwi trzeba chodzić na czczo?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:06
Z początkiem roku warto zadbać o zdrowie i zrobić sobie kompleksowe badania, zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy sobie w stanie przypomnieć naszej ostatniej wizyty kontrolnej u lekarza...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mizofonia - rosnący problem. "Nie ma na nią lekarstwa"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 14:00
Jest to jeden z rodzajów nadwrażliwości na dźwięki. Chory na mizofonię nerwowo reaguje na określone odgłosy, szczególnie te wydawane przez innych ludzi, jak np.: głośny oddech, chrapanie, mlaskanie, pociąganie nosem, chrząkanie itp.
rozwiń zwiń