Jak wygląda i jak skonstruowany jest typowy arkusz maturalny? Egzmin, który odbędzie się w zerwcu potrwa 170 minut. Uczniowie mogą spodziewać się od 20 do 25 zadań zamkniętych i od 8 do 15 zadań otwartych. - Ogółem do zdobycia jest 30 punktów, żeby zdać musimy zdobyć min. 30 procent, o przekłada się na 15 punktów, czyli... np. tylko pytania zamknięte - mówiła Kamila Łyczek, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim, redaktor naczelna pisma naukowego "Delta", nauczycielka matematyki.
Ambicje mamy jednak znacznie większe, na co wskazują statystyki. Każdego roku maturę z matematyki zdaje większa liczba osób. Kluczem do sukesu na egzaminie, to przede wszystkim bardzo dobrze opanowany materiał, ale mamy też dla was kilka wskazówek. Każde z pytań zamkniętych zawiera cztery odpowiedzi, z czego tylko jedna jest prawidłowa. Warto o tym pamiętać. - Jeśli nie jesteśmy pewni odpowiedzi starajmy się zaznaczyć tę najbardziej prawdopodobną. Nie zostawiajmy pustych pól w arkuszu - dodawała ekspert. Radziła też, by nie poświęcać większości czasu na zadanie, które, na rozwiązanie którego nie mamy pomysłu. Uporajmy się z pozostałymi zagadnieniami, tymi, co do których jesteśmy pewni.
Wykorzoystjcie dodatkowy miesiąc na uporządkowanie najważniejszych zagadnień. Szukajcie porad i rozwiązań w sieci. W nagraniu polecenia adresów stron, na które warto zajrzeć.
***
Tytuł audycji: Stacja Nauka
Prowadzi: Patryk Kuniszewicz
Gość: Kamila Łyczek, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim, redaktor naczelna pisma naukowego "Delta", nauczycielka matematyki
Data emisji: 28.04.2020
Godzina emisji: 12.35
ac