Wolny rynek - wolne ceny. Dlaczego się nie targujemy?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 17:10
- Część ludzi nie podejrzewa, że można, inni się wstydzą. Tymczasem jako konsumenci mamy wolny wybór i zawsze możemy zapytać, czy da się kupić taniej. Nawet w sklepie z eleganckimi garniturami - przekonują zaproszeni do czwórki eksperci.
Audio
  • Jak się targować i oszczędzać, zaciągając kredyt? (Czat Czwórki/Czwórka)
Czwórkowi eksperci tłumaczą w audycji m.in. to, na czym różni się cena umowna od rynkowej
Czwórkowi eksperci tłumaczą w audycji m.in. to, na czym różni się cena umowna od rynkowej Foto: Glow Images/East News

Punktem wyjścia do dyskusji były wyniki opublokowanego niedawno przez firmę Morizon raportu dotyczącego zaciągania przez Polaków kredytów mieszkaniowych. Wynika z niego, że większość z nas robi to bez przygotowania.- Niemal co drugi ankietowany przyznał, że nie sprawdza ofert wszystkich banków wierząc, że warunki kredytowania są do siebie bardzo podobne. Tymczasem na kredycie bankowym możemy sporo zaoszczędzić - wyjaśnia Jarosław Święcicki, prezes firmy Morizon.

W audycji rozmawialiśmy o tym, jak zachęcić ludzi do targowania się i podpowiadamy, co zrobić, żeby na kredycie zaoszczędzić nawet 30 tysięcy złotych.  

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Lucyna Kicińska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę), podkomisarz Dawid Marciniak (Komenda Główna Policji), Irena Musiałkiewicz (Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacji ITAKA)

Data emisji: 7.07.2016

Godzina emisji: 15.09

kul/bch

Czytaj także

Zakupoholizm. Gdy głód zakupów nie pozwala normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 16:10
– Jeśli nie będziemy kupować, będziemy podenerwowani. To uczucie porównywalne do fizycznego głodu - pojawi się rozdrażnienie, zacznie nas boleć głowa, albo brzuch - mówiła o objawach zakupoholizmu psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakupoholizm. Kobiecy nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 16:00
Zakupy bywają lekiem na samotność i kompleksy, ale zamiast leczyć - uzależniają. I to głównie kobiety. - Szacuje się, że 90 proc. uzależnionych to przedstawicielki płci pięknej. Panowie się do tego nie przyznają. Oni nie kupują, tylko kolekcjonują - mówi psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń