Marzec to miesiąc, w którym uczelnie zaczynają zapraszać do siebie maturzystów, ale także studentów, którzy chcą podjąć naukę na kolejnym kierunku. Coraz więcej uczelni organizuje dni otwarte. Część z nich odbywa się wirtualnie, ale są też takie, w których można uczestniczyć w realu.
Uniwersytet Jagielloński - dni otwarte w sieci
W najbliższą sobotę dni otwarte online organizuje Uniwersytet Jagielloński. Podczas nich można będzie zobaczyć wcześniej już nagrane materiały, ale także uczestniczyć w czacie na żywo. Można będzie zadawać pytania dotyczące działania wydziału, aktywności studenckich, kierunków prowadzonych na wydziale, praw i obowiązków studenta.
W ramach Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej można studiować wiele kierunków. - Nasz wydział jest niesłychanie zróżnicowany. Oferujemy kierunki studiów typowo humanistycznych, takich jak filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach, jak i społeczne, czyli ekonomię, finanse, dziennikarstwo i komunikację społeczną czy psychologię - opowiada prof. dr hab. Krzysztof Loska, prodziekan ds. nauki z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. - W bogatej ofercie wydziału można także znaleźć cały zestaw kierunków w obszarze zarządzania. Od takich klasycznych jak Zarządzanie Zasobami Ludzkimi czy
Rachunkowość i Zarządzanie Finansami, po bardziej unikatowe, jak Zarządzanie Kulturą, Zarządzanie Mediami Społecznościowymi oraz Zarządzanie w Turystyce czy Zmianą Społeczną.
Szeroka oferta
Uniwersytet Jagielloński prowadzi także kierunki studiów, które łączą wiedzę z zakresu informatyki, językoznawstwa i nauk o sztuce. Można też studiować kierunek Business and Finance Management w języku angielskim. - Naszym celem jest, żeby nasi studenci mogli po zakończeniu studiów znaleźć wymarzoną pracę, realizować się zawodowo i planować swoją karierę - mówi gość audycji.
Podczas dni otwartych w Krakowie będzie również można zobaczyć ofertę innych wydziałów. Na zainteresowanych maturzystów wirtualnie czekać będą przedstawiciele organizacji studenckich i Samorządu Studentów. - Program wydarzenia jest bogaty i składa się z 22 stoisk. Będzie można z nich pobrać różnego rodzaju materiały graficzne, oglądać materiały wideo, oraz różnego rodzaju prezentacje - mówi Kamil Sikora z Centrum Promocji i Komunikacji UJ. - Będą dostępne m.in. prezentacje wydziałów filologicznych. Oprócz oferty dydaktycznej, są przewidziane stoiska na samorząd studentów. Można będzie się m.in dowiedzieć o możliwościach pomocy finansowej dla przyszłych studentów, a także o międzynarodowej wymianie studenckiej.
12:49 Czwórka/Strefa Studenta - dni otwarte na uczelniach 22.03.2022.mp3 W audycji rozmawiamy o dniu otwartym na Uniwersytecie Jagiellońskim (Strefa Studenta/Czwórka)
Kolejowe Targi Pracy
Z Krakowa przenosimy się do Gdańska, gdzie Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej działające na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej po raz trzeci przygotowuje Kolejowe Targi Pracy. Ruszają one 23 marca, a skierowane są dla studentów lub absolwentów kierunków z tego zakresu.
- Przygotowania trwały od kilku miesięcy - mówi Przemysław Barszcz, prezes Koła Naukowego. - Branża kolejowa jest szeroką branżą. Można podjąć pracę w wielu obszarach, takich jak m.in. budownictwo kolejowe, zarządzanie drogami kolejowymi, utrzymanie trakcji kolejowej, automatyka i sterowanie ruchem kolejowym, a także infrastruktura i transport.
Na targach wystawiać się będzie dwunastu wystawców. Są to podmioty różnych gałęzi branży kolejowej. - Firmy reprezentujące sektor budownictwa kolejowego, Urząd Transportu Kolejowego, który jest regulatorem rynku kolejowego w Polsce, a także przewoźnicy kolejowi - wyjaśnia Bartosz Nowak, przewodniczący komitetu organizacyjnego Kolejowych Targów Pracy. - Oferty staży i praktyk czekają na studentów lub absolwentów wydziałów kierunkowych. Spodziewamy się także ofert pracy.
Czytaj także:
Jak podkreślają rozmówcy Weroniki Puszkar, dla studentów jest to dobra okazja do nawiązania kontaktów zawodowych. Na targach będą bowiem przedstawiciele działów HR poszczególnych firm, którzy zajmują się rekrutacją. - Myślę, że jest to największe zagęszczenia specjalistów, którzy rekrutują do pracy w branży kolejowej - dodaje Przemysław Barszcz. - Więc to dobra okazja dla tych, którzy łączą swoją przyszłość z tą branżą.
10:27 Czwórka/Strefa Studenta- kolejowe targi pracy 22.03.2022.mp3 W audycji rozmawiamy o Kolejowych Targach Pracy (Strefa Studenta/Czwórka)
***
Tytuł audycji: Strefa Studenta
Prowadzi Weronika Puszkar
Goście: prof. dr hab. Krzysztof Loska (prodziekan ds. nauki z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ), Kamil Sikora (Centrum Promocji i Komunikacji UJ), Bartosz Nowak (Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kolejowych Targów Pracy), Przemysław Barszcz (prezes Koła Naukowego).
Data emisji: 22.03.2022
Godz. emisji: 14.15
aw