KrakJam 2023. Maraton gier wystartuje już w lutym

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 15:40
Na początku lutego pasjonaci tworzenia gier będą mogli rywalizować na żywo oraz tworzyć wspólne projekty podczas intensywnych 48 godzin zmagań. 
Gamingzdj. ilustr.
Gaming/zdj. ilustr. Foto: Shutterstock.com

KrakJam to największa polska impreza organizowana w ramach Global Game Jam 2023. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią KrakJam wraca do wersji offline i jego kolejna edycja odbędzie się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, w dniach od 3 do 5 lutego. Impreza jest częścią Global Game Jamu, pod szyldem którego w pierwszy weekend lutego jednoczy się gamedevowa społeczność całego świata, organizując jamy - czyli poświęcone tworzeniu gier na zadany temat hackathony - w setkach miast. Gościem audycji będzie Krzysztof Szeremeta z Digital Dragons i Krakowskiego Parku Technologicznego. 

W pierwszej godzinie programu porozmawiamy o studentach, którzy byli świadkami lub doświadczyli molestowania seksualnego. Okazuje się, że tylko 9 proc. z nich zgłosiło to zdarzenie do władz lub organów szkoły wyższe - wynika z ankiety przeprowadzonej na trzech wiodących polskich uczelniach. Badanie dotyczące przeciwdziałaniu molestowaniu seksualnemu na polskich uczelniach zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego "Akademia Równości", który był współorganizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Ankietę przeprowadzono na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ), Uniwersytecie Warszawskim (UW) oraz Uniwersytecie Wrocławskim (UWr). Naszymi gośćmi będą  współtwórcy projektu edukacyjnego "Akademia Równości".

***

Na "Czat Czwórki" - w poniedziałek (16.01) o godz. 15.00 - zaprasza Piotr Firan.

kul


Czytaj także

Czy czeka nas świat bez autorytetów?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 07:39
- Zmienia się postrzeganie autorytetów. Dziś to przede wszystkim ludzie, których wiedzę możemy zweryfikować dzięki social mediom, możemy ją podważyć, wejść w polemikę - mówiła Wiola Rosłoniec z Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń