"Mam To Na Kasecie". Impreza w hołdzie dla lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 17:21
- Moda na kasety pojawiła się wraz z nostalgią do lat 90., kiedy one królowały. Sam wychowałem się w tych czasach i bardzo dobrze je pamiętam. Kaseta była wtedy moim podstawowym formatem muzycznym - opowiadał Groh, współorganizator imprezy "Mam To Na Kasecie".
Audio
  • Groh z You Know Me Records o muzyce z kaset magnetofonowych (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Mamy to na kasecie
"Mamy to na kasecie"Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Nie tylko słuchałem kaset, ale samodzielnie je nagrywałem. Możliwość samodzielnego komponowania składanek było fajną zabawą, poza tym było to niezwykle proste. Kiedy pojawiły się kompakty bariera technologiczna - przynajmniej na początku - była dużą przeszkodą. Wypalanie płyt nie było tak łatwe, jak w przypadku kaset, dlatego taśmy magnetofonowe przez jakiś czas były dobrą alternatywą - mówił w rozmowie z Kamilem Jamrozkiem.

- Imprezę, na którą zapraszamy zagramy z kaset. W repertuarze znajdą się utwory, których słuchaliśmy, kiedy byliśmy młodzi. Będzie można posłuchać rapu z lat 90., znajdzie się też kilka starszych numerów - zapowiadał gość Czwórki.

W jaki sposób zagrać set DJ-ski z kaset magnetofonowych? Czy jakość takich utworów różni się od znanych publiczności winyli? Kiedy i gdzie odbędzie się "Mam To Na Kasecie"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Groh z wytwórni U Know Me Records

Data emisji: 9.01.2018

Godzina emisji: 8.17

ac/kd

Czytaj także

The Cure. O wszystkich strachach Roberta Smitha

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 10:50
W 2018 roku The Cure będą świętować 40-lecie istnienia. - To zespół który zmienił mroczną prostotę w dziedzinę sztuki - opowiada dziennikarka muzyczna Ula Kaczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"No dno…", czyli jak Polacy postrzegają siebie samych?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 18:16
Książka Adama Leszczyńskiego "No dno po prostu jest Polska" to opowieść o tym, dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią siebie nawzajem i swojego lustrzanego odbicia. A cytaty z for internetowych przeplatają się w niej z fragmentami prozy m.in. Bolesława Prusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Britpop. "Najbardziej wtórny gatunek w historii muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:50
W latach 90. fani muzyki w Wielkiej Brytanii żyli potyczkami słownymi Damona Albarna z braćmi Gallagher, a wyniki sprzedaży płyt zespołu Blur pojawiały się w głównym wydaniu wiadomości BBC. - Britpop przywrócił wiarę Brytyjczyków w chwytliwe, gitarowe piosenki. Jak choćby te, które kilka lat wcześniej grała grupa The Smith - opowiada autorka muzycznego cyklu, Martyna Ogonek.  
rozwiń zwiń