Ta książka opisuje doświadczenia lekarzy z bardzo różnych miejsc. Ludzie na całym świecie w końcu mogą polecić jakaś lekturę swoich przyjaciołom i rodzinie, która pokazałaby, jak w rzeczywistości, wygląda ten zawód Adam Kay
Adam Kay zdecydował się na opublikowanie swych zapisków z lat 2004-2010, kiedy pracował jako młody lekarz w angielskich szpitalach. Jego książka miała być pewną odpowiedzią na ataki rządu i prasy na medyków, gdy Ci przystąpili do strajku. W książce jednak nie odnajdziemy pełnych faktów - dane pacjentów, daty wydarzeń zostały zmienione. Warto wiedzieć, że autor zrezygnował z pracy lekarza, a dziś jest komikiem oraz autorem scenariuszy telewizyjnych i filmowych.
- Bardzo mi brakuje pracy lekarza - przyznaje w rozmowie z Justyną Tylczyńską. - Wykonywanie tego zawodu to nieprawdopodobny przywilej szczególnie w moim przypadku, kiedy jako położnik odbierałem dzieci – trudno sobie wyobrazić coś wspanialszego. Gdzieś mimo trudnych sytuacji to poczucie głębokiej satysfakcji pozostawało - dodaje.
Jakie trudne sytuacje Adam Kay opisuje w swojej książce? Jak wygląda droga do tego wyjątkowego zawodu w Wielkiej Brytanii? Co najdziwniejszego spotkało Adama w jego lekarskiej karierze? Co z pracą lekarza mają wspólnego parkometry? I czy problemy pacjentów w wieku 18 i 88 lat jakoś szczególnie się między sobą różnią? O tym w nagraniu rozmowy.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Gość: Adam Kay (autor książki, były lekarz, komik, standuper)
Materiał: Justyna Tylczyńska
Data emisji: 25.09.2018
Godzina emisji: 10.40
pj/ac