Napisz książkę z Normanem Davisem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 19:26
Rusza nowy projekt prof. Normana Daviesa zatytułowany "Szlak Nadziei". Historyk pragnie zaprosić do współpracy ludzi, którzy w jakiś sposób związani są z dziejami armii Władysława Andersa.
Brytyjski historyk Norman Davies w swym krakowskim mieszkaniu
Brytyjski historyk Norman Davies w swym krakowskim mieszkaniu Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

"Szlak Nadziei" to projekt będący unikatowym w skali światowej sposobem angażowania społeczności w odtwarzanie historii. Celem projektu jest rekonstrukcja poszczególnych elementów drogi, jaką przebyła Armia Andersa. Korzystając z idei crowdsourcingu profesor pragnie zaangażować ludzi wokół fenomenu Armii Andersa czyniąc z nich reporterów historii. Liczy na wspomnienia, opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie, udział kolekcjonerów i pasjonatów.

Zebrane materiały zostaną wykorzystane w najnowszej pracy Normana Daviesa.  W bogato ilustrowanej książce znajdą się opisy tras, bitew, zdjęcia archiwalne i współczesne. Profesor Norman Davies oprze się zarówno na bezpośrednich relacjach uczestników, jak i na zachowanych archiwach z całego świata.

W programie rozmowa z prof. Normanem Daviesem i współtwórcami projektu. Zapraszamy na "Na cztery ręce" w poniedziałek, 2 czerwca, po godz. 23.00.

(czwórka/kd/pj)

Czytaj także

Jan Karski - człowiek, który musiał zostać bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 16:00
Losy Jana Karskiego są niezwykłe, a jego biografii wystarczyłoby na napisanie wielu książek. - Nadzwyczajne okoliczności tworzą nadzwyczajnych ludzi - mówi Wojciech Białożyt z Fundacji im. Jana Karskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyny z Powstania" nikogo nie pozostawią obojętnym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 11:00
Wśród wielu książek, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, ta jest wyjątkowa. "Dziewczyny z Powstania" pomagają poznać historię z perspektywy kobiet w nim uczestniczących. - To ukazanie kwestii przyziemnych, a nie polityki, czy aspektów militarnych. Bo przecież w trakcie powstania toczyło się normalne życie w nienormalnych warunkach - mówi pisarka Anna Herbich.
rozwiń zwiń