Jedz z przyjemnością. Wybierz slow food

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 20:30
Odkrywaj smaki, korzystaj z tradycyjnych produktów - w myśl zasady, że jakość potrawy jest ważniejsza niż szybkość jej przygotowania.
Audio

Symbolem tej filozofi życia stał się ślimak - sunący nieśpiesznie, niedostępny, nieprzenikniony. "Slow Food"  zakłada jedzenie w spokoju, bez pośpiechu i w skupieniu. Podczas posiłku należy się delektować smakiem i zapachem potraw. Nie ma mowy o jedzeniu w biegu, w barach szybkiej obsługi, czy wręcz na ulicy.

- Slow food to ruch społeczny, który powstał po to by promować czerpanie przyjemności z jedzenia, cieszenia się nim - opowiada gość audycji, Sławomir Wrzosiński. – W slow foodzie namawiamy wszystkich, by zwolnili choć na chwilę. To nie oznacza, by położyć się do góry brzuchem, ale mieć takie momenty, kiedy się zwalnia. Popatrzmy na świat, na to co jemy – to bardzo ważne rzeczy, które zmieniają jakość życia – dodaje.

Żywność typu "Slow Food" ma spowodować, że człowiek na chwilę oderwie się od codziennych obowiązków by w ciszy i spokoju ducha zjeść coś smacznego i zdrowego.
"Slow Food" to pochwała tradycji, duma z oscypka, rozkoszowanie się smakiem i życiową harmonią. To ruch społeczny skupiający różnych ludzi wielu profesji. "Slow Food" obecny jest w kinie, kuchni, życiu.

Szczegóły w dźwięku.

Zobacz więcej na temat: żywność
Czytaj także

Czy ryba jest zdrowa... jak ryba?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 08:23
Jakie gatunki ryb powinniśmy włączać do swojego menu, a jakich powinniśmy unikać? Dlaczego paluszki rybne wcale nie są zdrowe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żywność będzie drożeć

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 16:28
W 2012 roku żywność zdrożeje, ale nie aż tak strasznie. Wzrost cen nie powinien przekroczyć średnio 3-4 procent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolor jedzenia ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 11:30
Warzywa i owoce można podzielić ze względu na kolorystykę. Czerwone wpływają na serce. Zielone - na układ oddechowy. Białe chronią przed infekcjami, a fioletowe wpływają na pracę wątroby. Żółte chronią wzrok.
rozwiń zwiń