Materiały inżynierskie nie tylko dla inżynierów!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 08:28
Powstał portal, którego główną ideą jest gromadzenie autorskich streszczeń i tłumaczeń najnowszych wiadomości z dziedziny inżynierii materiałowej.
Materiały inżynierskie nie tylko dla inżynierów
Foto: Glow Images/East News

Informacje o materiałach konstrukcyjnych, budowlanych, odkryciach i nanotechnologii - publikowane są na portalu materialyinzynierskie.pl w taki sposób, by zrozumieli je również czytelnicy spoza środowiska naukowego.
Czy starożytny beton był lepszy od obecnego? Czy możliwy jest recykling szkła w 3 minuty? Kiedy nanocząstkami będą leczone nasze pęknięte kości? Czy latarka może być zasilana ciepłem ludzkiej ręki?
Odpowiedzi na te pytania w "Na cztery ręce", w poniedziałek, 23 września, od 23.00!

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Włudyką, twórcą portal.

Tuż przed 1.00 zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej-Górny "Inżynierowie z Petrobudowy" o Płocku, w którym w latach 1960 - 1965 Stanisław Staszewski - tata Kazika - pracował jako naczelny architekt miasta. To właśnie on wraz z innymi inżynierami rozpoczął wiele inwestycji budowlanych w Płocku, np. zakłady Petrochemii. Obok działalności zawodowej, udzielał się też towarzysko. Wraz z Kazimierzem Kokoszczyńskim tworzył klub "Marabut" zrzeszający inżynierów i właśnie w Płocku powstały słynne jego utwory "Celina", "Baranek" czy "Inżynierowie z Petrobudowy".

Zobacz więcej na temat: Czwórka Płock technika
Czytaj także

Bilbord działa na kierowców

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 18:38
W Kanadzie sprawdzono jak przydrożne bilbordy działają na kierowców. Kiedy dociskamy pedał gazu, a kiedy przystajemy na poboczu sprawdziliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smartfon z alfabetem Braille'a

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 18:52
29-letni mieszkaniec Indii wpadł na pomysł skonstruowania smartfona dla niewidomych. Dzieki temu wygrał prestiżowy konkurs, a jego wynalazek za chwilę pojawi się na rynku
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pilot szkoli się przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 11:33
Kandydat na pilota samolotu wojskowego F-16 nie musi umieć latać. Jednak taka umiejętność bardzo podnosi jego szanse, by siąść za sterami.
rozwiń zwiń