Energia ze śmieci. Jak z niej korzystać?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:02
Każdy z nas wyrzuca w ciągu roku około 56 opakowań szklanych nadających się w pełni do ponownego wykorzystania, a wyprodukowanie 1 tony papieru wymaga ścięcia 17 drzew.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Boboshow

Energia odzyskana z przetworzenia jednej torby plastikowej pozwala np. przez 10 minut oświetlać pokój 60-watową żarówka. To tylko niektóre przykłady na to, jak ważne jest segregowanie śmieci. O tym, jak robić to w małym mieszkaniu, jak segregować by nie generować odpadów do powtórnego użycia w dniu bez śmiecenia opowie Kasia Wągrowiecka z ograniczamsie.pl

W audycji porozmawiamy także o tym, czym różni się komarzyca od komara, gdzie rozwijają się larwy komara i ile mamy gatunków przedstawicieli tej rodziny. Wybierzemy się na weekendowy kurs robienia bielizny, przedstawimy historię  krzesła z siatki drucianej Henryka Sztaby, będzie też coś dla tych, którzy chcą wiedzieć jaka pogoda będzie w weekend.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy dzień tygodnia" w piątek (11.05) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz.

ac/kd

 

Czytaj także

Od odpadu do surowca. Rewolucja śmieciowa jest nieunikniona

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 21:11
- W światowej gospodarce zaczyna brakować łatwo dostępnych surowców, więc albo możemy nadal wywalać wszystko, a produkty będą coraz droższe, albo wykorzystywać wtórnie odpady - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Unii będzie większy recykling. Ekolodzy zadowoleni

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 12:45
W mijającym tygodniu Parlament Europejski przegłosował przepisy, w których mówi się o konieczności powiększenia recyklingu na terenie Europy. Dzięki temu na składowiska będzie trafiać mniej odpadów. To dobry prezent na obchodzony dziś Dzień Ziemi - uważają ekolodzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń