Paweł Słójkowski 19.11.2013

Polska - Irlandia. Bezbarwny remis nie dał kibicom radości

Słaba postawa zawodników w meczu ze Słowacją wzbudziła na trybunach negatywne reakcje. We wtorkowy wieczór piłkarze Adama Nawałki zremisowali 0:0 w spotkaniu towarzyskim z Irlandią.
Polska - IrlandiaPolska - IrlandiaPAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje pierwszą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie pierwszej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek drugiej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie spotkania (PR1)
Polacy zagrali co prawda lepszy mecz niż ze Słowakami, ale trzeba wziąć pod uwagę klasa rywala. Irlandczycy nie postawili przed Biało-czerwonymi wielkiego wyzwania, nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Szczęsnego. Bebramkowy remis na pewno nie jest powodem do chwały.

96: Sędzia gwiżdże po raz ostatni.

92: Marciniak miał piłkę po lewej stronie boiska, ale bał się dośrodkować. Widać było, jak piłka podskakuje na nierównej murawie. Po chwili przed podobnym problemem stanął Brzyski. W efekcie oddaliśmy piłkę Irlandczykom.

90: Kolejny zbyt lekki strzał, z którym Forde nie może mieć problemów.

89: Na plac wchodzi Marcin Robak.Opaskę kapitańską przejmuje Tomasz Jodłowiec.

87: Kontuzja jednego z Irlandczyków po starciu z Polakiem.

86: Kolejny zbyt lekki strzał Celebana.

85: Adam Nawałka zza linii próbuje zmotywować zawodników do jeszcze większego wysiłku w ostatnich minutach spotkania.

83: Dobrze zapowiadająca się kontra Polaków zakończyła się na 20 metrze przed bramką Irlandczyków.

81: Sobota i Ćwielong schodzą z boiska, na placu pojawiają się Olkowski i Brzyski.

80: Pazdan przerywa groźną kontrę rywali.

79: Rzut rożny dla Polaków. Może tym razem uda się wykorzystać stały fragment gry? Niestety, jednak nie. Nie stwarzamy żadnego zagrożenia po rożnych i wolnych.

77: Irlandczycy rzadko próbują ataków, remis to chyba wszystko, co mogą ugrać w tym meczu.

75: Marciniak z lewej strony mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale ponownie zły wybór. Zamiast strzelać, próbował zaskoczyć obrońcę dryblingiem. Zły wybór Polaka.

70: Widać więcej ruchu w grze naszych zawodników, jednak wciąż nie udaje się dojść do lepszej sytuacji strzeleckiej.

68: Kilka minut dobrej gry Polaków, na boisku zaczęło się więcej dziać, wygląda na to, że lepsze sytuacje są kwestią czasu.

66: Dobry strzał Jodłowca zza pola karnego, minimalnie mija poprzeczkę.

65: Irlandczycy mieli dobrą okazję, jednak piłka po płaskim dośrodkowaniu przeleciała wzdłuż pola karnego.Chwilę wcześniej żółtą kartkę łapie Pazdan za brutalny faul na Waltersie.

63: Rzut wolny przy lini bocznej boiska, Szukała dochodzi do uderzenia, jednak Forde broni bez problemu.

60: Szczęsny zmuszony do interwencji i pewnie broni.

59: Robert Lewandowski nie strzeli gola w 60. meczu w reprezentacji. Na boisku pojawia się za niego Łukasz Teodorczyk.

57: Krzysztof Mączyński prawdopodobnie będzie musiał opuścić boisko w wyniku kontuzji. W jego miejsce na boisko wchodzi Jodłowiec.

55: Nasi obrońcy dobrze radzą sobie z pojedynkami główkowymi w obronie.

54: Rzut rożny dla Irlandczyków. Jest strzał, ale niegroźny.

52: Lewandowski zatrzymany przez Wilsona. Przed chwilą Polakowi nie udało się oddać dobrego strzału z pola karnego, jednak napastnik był w trudnej sytuacji.

49: Irlandczycy ruszyli trochę odważniej do przodu, jednak ich wrzutki nie docierają do celu.

47: Dobra akcja Błaszczykowskiego, wszedł odważnie między obrońców, jednak nie miał możliwości, żeby oddać strzał.

46: W Poznaniu wszyscy mają nadzieję, że gra w drugiej połowie będzie wyglądać inaczej. Rozpoczynamy drugą część spotkania.

Pierwsza połowa nie była pięknym widowiskiem. Irlandczycy skupiali się na tym, żeby nie stracić bramki, od czasu do czasu wyprowadzali niezbyt groźne kontry. Polacy mieli problemy z narzuceniem swojego stylu gry i pokazaniem, że potrafią konstruować dokładne, zakończone strzałem akcje. Brakuje sytuacji podbramkowych, trzeba przyznać, że murawa w Poznaniu jest fatalna.

Polska - Irlandia 0:0

Składy:

Polska: Szczęsny - Celeban, Szukała, Kowalczyk, Marciniak - Ćwielong, Pazdan, Mączyński, Sobota, Błaszczykowski - Lewandowski

Irlandia: David Forde - Stephen Kelly, Sean St Ledger, Marc Wilson, Stephen Ward - Jonathan Walters, James McCarthy, Paul Green, Aiden McGeady - Anthony Stokes, Shane Long.