Paweł Słójkowski 19.11.2013

Polska - Irlandia. Bezbarwny remis nie dał kibicom radości

Słaba postawa zawodników w meczu ze Słowacją wzbudziła na trybunach negatywne reakcje. We wtorkowy wieczór piłkarze Adama Nawałki zremisowali 0:0 w spotkaniu towarzyskim z Irlandią.
Polska - IrlandiaPolska - IrlandiaPAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje pierwszą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie pierwszej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek drugiej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie spotkania (PR1)

Adam Nawałka postara się poprawić korzystny już bilans spotkań reprezentacji Polski z Irlandią. Biało-czerwoni wygrali 10 razy, ośmiokrotnie zremisowali i doznali sześciu porażek.

Pierwsze spotkanie obu jedenastek odbyło się w maju 1938 roku w Warszawie, a gospodarze wygrali 6:0.
Po raz ostatni zespoły zmierzyły się w lutym tego roku w stolicy Irlandii. Polacy, prowadzeni przez Waldemara Fornalika, przegrali 0:2.

Adam Nawałka szykuje trzęsienie ziemi?

W Poznaniu obie jedenastki spotkały się trzykrotnie. W 1970 roku biało-czerwoni zwyciężyli 2:1, sześć lat później przegrali 0:2, a w 1991 roku w eliminacjach mistrzostw Europy padł remis 3:3.

Pierwsze koty za płoty...

W pierwszym meczu pod wodzą nowego selekcjonera Adama Nawałki Polacy przegrali we Wrocławiu ze Słowacją 0:2.

Mecz Polska - Słowacja. Bolesny debiut selekcjonera. Adam Nawałka nie dokonał cudu

Analityk reprezentacji - Hubert Małowiejski zapowiada, że w składzie na Irlandię zajdzie kilka zmian, ale nie będzie to rewolucja kadrowa.

Na występ w meczu z Irlandią liczy m.in. bramkarz Wojciech Szczęsny, który uważa, że nie jest istotne w jakim zestawieniu zagra formacja obronna naszego zespołu - ważne aby zagrała skutecznie.