Paweł Słójkowski 19.11.2013

Polska - Irlandia. Bezbarwny remis nie dał kibicom radości

Słaba postawa zawodników w meczu ze Słowacją wzbudziła na trybunach negatywne reakcje. We wtorkowy wieczór piłkarze Adama Nawałki zremisowali 0:0 w spotkaniu towarzyskim z Irlandią.
Polska - IrlandiaPolska - IrlandiaPAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje pierwszą połowę spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie pierwszej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje początek drugiej połowy spotkania (PR1)
  • Polska - Irlandia. Krzysztof Ratajczak komentuje zakończenie spotkania (PR1)

45: Zła decyzja Lewandowskiego, decyduje się na dośrodkowanie, zamiast podać do obiegającego go Celebana. Napastnik powinien częściej szukać pozycji bliżej pola karnego.

41: Wychodzimy z kontrą, jednak Kuba Błaszczykowski wybrał trudne rozwiązania. Jego podanie nie doszło do adresata.

39: Dobre podanie Lewandowskiego, wydawało się, że znowu przetrzymuje piłkę zbyt długo, ale świetnie znalazł wychodzącego na wolne pole Sobotę. Niestety, sędzia odgwizdał spalonego. Powtórki pokazują, że nie było mowy o przekroczeniu przepisów przez Sobotę.

37: Bardzo brzydkie zachowanie Johna O'Shea, przerwał akcję Lewandowskiego, łapiąc piłkę w ręce. Akcja miała szansę rozwinąć się naprawdę ciekawie.

35: Rzut wolny dla Polaków 35 metrów od bramki Forde'a. Mączyński wrzuca i Marciniak oddaje strzał głową.

34: Robert Lewandowski przetrzymuje piłkę pod pressingiem rywala, ale w efekcie nie jesteśmy w stanie wyjść z kontratakiem.

32: Po pierwszym kwadransie nie da się powiedzieć zbyt wiele o grze Polaków, ale Irlandia skupia się przede wszystkim na tym, żeby wytrącać zawodników Nawałki z uderzenia.

30: Za dużo jest wybić z linii obrony na oślep, zawodnicy formacji defensywnej nie szukają krótkiego rozegrania z pomocnikami.

29: Nieporozumienie Szczęsnego i Szukały, obrońca przeszkodził bramkarzowi w wybiciu piłki, jednak wszystko bez konsekwencji.

27: Stały fragment gry dla Irlandii. ale bez większego zagrożenia. Szczęsny od bramki. Widać, że Irlandia jest groźna w tym elemencie.

25: Strzał w światło bramki Błaszczykowskiego, wcześniej dobrze powalczyliśmy o piłkę pod bramką rywala.

24: Stałe fragmenty gry zdecydowanie wymagają dopracowania. Przez chwilę Irlandczycy bronią się we własnym polu karnym.

22: Na ostrą grę odpowiadamy równie ostrą grą. Trochę zamieszania i walki o piłkę, po chwili marnujemy kolejny rzut rożny.

21: Groźna akcja McGeady'ego, piłka po rykoszecie trafia w boczną siatkę. Po chwili niebezpiecznie po rzucie rożnym, polscy obrońcy odpuścili krycie. Pierwszy większy błąd defensywy już za nami.

19: Będziemy mieli pierwszy w tym meczu rzut rożny. Mączyński zbyt krótko, chwile później przegrywa pojedynek główkowy. Dobre dośrodkowanie Celebana, jednak bramkarz wyłapuje wrzutkę.

18: Strzał Ćwielonga z dystansu, wydaje się, że niepotrzebny. Powinniśmy szukać rozegrania większą ilością podań. Brakuje pomysłu na stworzenie dobrej sytuacji bramkowej.

16: Jak na razie kolejny mecz, w którym gra Polaków nie wygląda źle, z drugiej strony te kilkanaście minut meczu nie porywa tak z jednej, jak i z drugiej strony. Piłkarze Irlandii interweniują bardzo zdecydowanie i ostro, ale do takiej gry przyzwyczaili wszystkich swoich kibiców i przeciwników.

13: Lewandowski ładnie powalczył o piłkę i wywalczył rzut z autu na połowie rywali. Przecinamy akcję Irlandczyków.

10: Robert Lewandowski faulowany niedaleko irlandzkiej bramki. Lewandowski znowu będzie miał ciężkie życie w walce z obrońcami przeciwnika. Rzut wolny Błaszczykowskiego, jednak za nisko.

09: Próbowaliśmy ładnie rozegrać piłkę pod pressingiem Irlandczyków, jednak po raz kolejny jedno niedokładne zagranie niszczy cały wysiłek polskich zawodników.

07: Nie stwarzamy zagrożenia po rzucie z autu w pobliżu pola karnego przeciwnika, Irlandczycy odpowiadają kontrą.

06: Dobry odbiór i rajd Błaszczykowskiego, jednak niedokładne podanie do Lewandowskiego. Polacy chcieli rozegrać akcję zbyt szybko.

04: Irlandczycy dochodzą do głosu, nie udaje się im jednak zakończyć akcji strzałem.

03: Jakub Błaszczykowski będzie częściej schodził do środka boiska, to pierwsza widoczna zmiana w ustawieniu Polaków

02: Zaczęliśmy spokojnie, żeby przeprowadzić obiecującą akcję. Szybka wymiana piłki, dobre wejście w pole karne, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

01: Zaczynamy spotkanie w Poznaniu. Tym spotkaniem Robert Lewandowski wstąpił do klubu Wybitnego Reprezentanta Polski.

Polska - Irlandia 0:0

Składy:

Polska: Szczęsny - Celeban, Szukała, Kowalczyk, Marciniak - Ćwielong, Pazdan, Mączyński, Sobota, Błaszczykowski - Lewandowski

Irlandia: David Forde - Stephen Kelly, Sean St Ledger, Marc Wilson, Stephen Ward - Jonathan Walters, James McCarthy, Paul Green, Aiden McGeady - Anthony Stokes, Shane Long.