Section00
Teatr Słuchowiska
Section06

Słuchowiska

Kochaj. Premierowe słuchowisko Tomasza Mana w Jedynce

"Kochaj". Premierowe słuchowisko Tomasza Mana w Jedynce

Mamy taką sytuację: matka stoi w oknie, czeka na dzieci, które wracają ze szkoły. Widzi je. Cieszy się. Dzieci są dobrze wychowane. Grzecznie czekają na zielone światło, żeby przejść przez jezdnię. Jest zielone światło. Brat jest starszy, ma dziewięć lat, trzyma za rękę siostrę, która ma siedem lat. Nagle nadjeżdża samochód. Nie zatrzymuje się na widok dzieci. Potrąca je. Co było dalej? 

Matysiakowie - odcinek 3518 [POSŁUCHAJ I ZOBACZ ZDJĘCIA]

Matysiakowie - odcinek 3518 [POSŁUCHAJ I ZOBACZ ZDJĘCIA]

Krysia Piekarska zapomniała o ważnej rocznicy, która właśnie w dniu 5 października przypada w rodzinie Matysiaków. Na szczęście w porę się reflektuje i postanawia podjąć odpowiednie działania. Jednak nadciągający na Dobrą kolejni goście nie ułatwią jej tego zadania...

Kanał Jerzego Stefana Stawińskiego w 80. rocznicę kapitulacji powstania warszawskiego

"Kanał" Jerzego Stefana Stawińskiego w 80. rocznicę kapitulacji powstania warszawskiego

Po 63 dniach powstańczych walk, 2 października 1944 roku, płk Kazimierz Iranek-Osmecki i ppłk Zygmunt Dobrowolski z Komendy Głównej Armii Krajowej podpisali w Ożarowie akt kapitulacji powstania warszawskiego. W Radiowej Dwójce w 80. rocznicę tych wydarzeń zaprosiliśmy na premierę słuchowiska według prozy Jerzego Stefana Stawińskiego. Posłuchaj nowej adaptacji "Kanału". 

Słuchowisko Kanał. To dzieło pokazuje ludzką stronę powstania

Słuchowisko "Kanał". "To dzieło pokazuje ludzką stronę powstania"

"Kanał" to zbiór opowiadań o Powstaniu Warszawskim autorstwa Jerzego Stefana Stawińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich scenarzystów. Radiowej adaptacji tych opowiadań podjął się Michał Zdunik, tworząc słuchowisko o tym samym tytule. Premiera – nieprzypadkowo – 2 października, w 80. rocznicę tych wydarzeń.

W Jezioranach - odcinek 3283 [POSŁUCHAJ I ZOBACZ ZDJĘCIA]

W Jezioranach - odcinek 3283 [POSŁUCHAJ I ZOBACZ ZDJĘCIA]

Cotygodniowa audycja przygotowywana przez Teatr Polskiego Radia opowiada historię wielopokoleniowej rodziny Jabłońskich zamieszkałej w fikcyjnej wsi Jeziorany niedaleko Puław, a także ich otoczenia społecznego: rolników, lekarzy, nauczycieli i strażaków. Opowieść jest adresowana nie tylko do mieszkańców wsi i miasteczek.

Szosza Isaaca Bashevisa Singera w adaptacji Marty Rebzdy i reżyserii Waldemara Modestowicza

"Szosza" Isaaca Bashevisa Singera w adaptacji Marty Rebzdy i reżyserii Waldemara Modestowicza

"Szosza" jest ostatnią powieścią Singera. Autor powraca w niej do przedwojennej Warszawy. Opisuje świat, który wówczas już nie istniał. Książka stara się udowodnić, że miłość stanowi nadrzędną wartość, a to, co przydarza nam się w młodości, wpływa na całe nasze życie. Według badaczy twórczości Singera, w postaci głównego bohatera powieści, wiele jest z samego autora. Być może to właśnie czyni tę powieść tak wyjątkową, ponieważ pozwala zajrzeć głębiej w myśli samego Singera.

Section07