Polskie Radio Dzieciom

Jak osobowość narcystyczna wpływa na związek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 08:00
To wydanie audycji w całości poświęcone było tym problemom rodzinnym, które często nie są dostrzegalne dla osób spoza najbliższego kręgu. Z jednej strony są skrupulatnie kamuflowane, a z drugiej zaś mają społeczne przyzwolenie mimo, że przynoszą wiele cierpienia i przyczyniają się do kryzysu w związku lub nawet rozpadu rodziny. Więcej w audycji Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • Jak osobowość narcystyczna może wpływać na relacje w związku i w rodzinie. Posłuchaj także o różnych obliczach zdrady. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Jednym z omawianych w „Strefie rodzica” problemów była osobowość narcystyczna. Wszyscy dobrze znamy grecki mit o Narcyzie: młodzieńcu tak w sobie zakochanym i zapatrzonym, że aż stracił własne życie topiąc się w stawie, w którym podziwiał swoje odbicie.

Obserwując współczesną rzeczywistość, trudno oprzeć się refleksji, że kult celebrytów, pięknego ciała i koncentracji na sobie nierzadko może prowadzić  do narcystycznych skłonności, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Wraz z gościem Małgorzatą Walecką – psycholog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przyjrzeliśmy się postawom narcystycznym. Jak tego typu postawy wpływają na budowanie relacji w związku i w całej rodzinie i jakie niosą ze sobą zagrożenia. 

W drugiej godzinie audycji Anna Wójcikiewicz wraz ze swoim gościem Agnieszką Sochar, psycholog rozmawiała o zdradzie i jej obliczach. Posłuchaj rozmowy o zdradzie zarówno z perspektywy zdradzanych jak i zdradzających – kobiet i mężczyzn.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Trudne rozmowy rodziców z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 13:00
Dzieci mają dostęp do telefonów, laptopów, które często nie posiadają zabezpieczeń przed niepożądanymi treściami. Stąd potrzeba edukowania zarówno dorosłych jak i dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pomóc mózgowi szybko się uczyć i na długo zapamiętać

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 20:55
Mózg można traktować jak mięsień i dzięki odpowiednim treningom osiągać coraz lepsze wyniki w zapamiętywaniu. Dzięki nim skrócimy czas przyswajania wiedzy i na długo ją utrwalimy. Do tego potrzebujemy m.in. wykorzystania wyobraźni i skojarzeń oraz śmiesznych historii z naszego życia, bo mózg nie znosi nudy. Jak to wszystko połączyć by efektywnie zacząć się uczyć? Wiedzą to mistrz Polski i mistrz świata w zapamiętywaniu, goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Zawitkowski o bosych stopach latem po zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:00
Wybierając się z dzieckiem na wakacje, warto pamiętać, że dla malucha taki wyjazd, to zupełnie nowa sytuacja i nowa przestrzeń do zaciekawienia. Na wczasach dużo więcej dzieje się nowego niż w domu. Dlatego warto wykorzystać lato do wspólnego odkrywania przestrzeni. 
rozwiń zwiń