Niemowlę leżąc na plecach w wodzie, może się tak wyciągnąć, że ma całkowity wyprost kręgosłupa. To pozycja bardzo korzystna dla rozwoju malucha. Wykorzystując ten pierwszy okres rozwojowy dziecka, można w wodzie wykonywać wiele takich ćwiczeń, które są dla nich naturalne. Dzięki czemu czują się w wodzie bardzo komfortowo – powiedziała Magdalena Dąbrowska, v-ce prezes Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt, fizjoterapeuta, psychoterapeuta, instruktor pływania, współautorka książki ”Mały pływak”.
- W momencie, gdy dziecko osiąga wiek 4-6 miesięcy, dziecko chce już mieć możliwość przekręcenia się z pleców na brzuch. Także na tym etapie dziecko naturalnie będzie tak poruszało swoim ciałem, aby utrzymać się na powierzchni wody. Takie ćwiczenia to dla najmłodszych nauka poczucia swojego ciała i poznanie elementów samoratownictwa, niezbędnego w momentach zagrożenia życia w wodzie – dodała Magdalena Dąbrowska, gość Polskiego Radia Dzieciom.
Kiedy warto zacząć naukę pływania, jak się przygotować do wizyty na basenie i jakie są przeciwwskazania do uczęszczania dziecka na basenie – o tym w załączonej audycji.
"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.
Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.
W ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.
Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.
jo