Polskie Radio Dzieciom

Czy dzisiejsza młodzież uczulona jest na dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 14:50
Dorosłość, która dla wcześniejszych pokoleń wydawała się ziemią obiecaną i czymś, co się zdobywa, dla obecnego pokolenia młodzieży wchodzącej w dorosłość jest raczej wizją katastrofy związanej z wzięciem za siebie odpowiedzialności.
Audio
  • Czy dzisiejsza młodzież boi się wejść w dorosłosć? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Z etapem wchodzenia w dorosłość wiąże się po części unikanie zachowań ryzykownych. Nastolatek z lat 80. palił papierosy, by poczuć się dorosłym, współczesny nastolatek będzie miał ściany udekorowane kotkami, by mieć pewność, że jest jeszcze dzieckiem. O dorastaniu i wchodzeniu w pierwszy etap dorosłości w rozmowie z ekspertami.

Gośćmi Mikołaja Foksa w „Strefie rodzica” Polskiego Radia Dzieciom byli dr Sabina Zalewska. pedagog i psycholog rodziny oraz Maciej Frasunkiewicz, psycholog SWPS.

Więcej audycji z cyklu "Strefy rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od pn. do pt. od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica psychologia
Zobacz także
Czytaj także

Kształtowanie relacji i budowanie dobrego związku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:00
”Możemy dać drugiej osobie tylko to, co sami posiadamy. Jeśli nie kochamy siebie, jak możemy prawdziwie kochać kogoś innego?” To słowa zaproszenia do przeczytania książki ”Otwarte serce” o budowaniu zdrowego związku i rozwijaniu go i jednocześnie pretekst do porozmawiania o relacjach na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otwartość i ciekawość w kreowaniu rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:00
Przesiębiorcze dziecko to takie, które jest otwarte, lubi eksperymentować, nie poddaje się gdy pojawiają się porażki. Nie stoi życiowo w miejscu, lecz wciąż próbuje kreować swoją rzeczywistość i zmieniać ją na lepszą, dla siebie i dla innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudne rozmowy rodziców z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 13:00
Dzieci mają dostęp do telefonów, laptopów, które często nie posiadają zabezpieczeń przed niepożądanymi treściami. Stąd potrzeba edukowania zarówno dorosłych jak i dzieci.
rozwiń zwiń