Jest kilka rzeczy, które powinniśmy mieć w swojej domowej apteczce, kiedy nasze dzieci są jeszcze bardzo małe. To przede wszystkim środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. - Dla niemowlaków w formie czopka ponieważ są łatwiejsze w podaniu, a dla nieco starszych niemowląt podajemy zawiesinę czyli doustny syrop – powiedziała gość podcastu Polskiego Radia Dzieciom Ana Krysiewicz dodając, że nie powinniśmy podawać leku zanim temperatura ciała dziecka nie podniesie się do 38 stopni Celsjusza. Nie zaleca się także podawania leków przeciwgorączkowych w stanie podgorączkowym, ponieważ układ odpornościowy malucha sam musi mieć szansę się wybronić. Jeżeli natomiast widzimy, że nasze dziecko jest niewyraźne, pojawił się katar lub kaszel, to warto zrobić inhalację ze zwykłej soli fizjologicznej z użyciem inhalatora elektrycznego.
Jeśli chodzi o pielęgnację skóry dziecka to warto zaopatrzyć się w krem, maść lub balsam. Najlepiej mieć jeden produkt bez cynku i drugi z jego zawartością. Ten drugi może być przydatny na odparzenia. Bezpiecznie jest kupić tylko po jednym opakowaniu ponieważ może się okazać, że uczula on mamę lub dziecko.
WIĘCEJ W NAJNOWSZYM 23 PODCAŚCIE POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów „Strefa rodzica” przygotowanych przez mamę Idę Nowakowską, która zadaje pytania specjalistom. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom.
Ida Nowakowska, młoda mama, zwraca się w swoich rozmowach do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. W rozmowach z ekspertami chce rozwiać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.
Premierowe podcasty przygotowane przez autorkę we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom usłyszeć można w każdą środę.
Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem będzie możliwość zadawania pytań autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.
Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty „Strefa rodzica” przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.
Strefa Rodzica - Relacje i emocje - 05 - Rozmowa z dziećmi o przemocy
Strefa Rodzica - Relacje i emocje - 04 - Wspólny front rodziców
Strefa Rodzica - Dieta i zdrowie - 07 - Niefarmakologiczne uśmierzanie bólu podczas porodu
Strefa Rodzica - Prawo - 02 - Prawo autorskie w szkole
W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.
Bajkowe smakołyki Misia Michasia - 30 - Bajki i bajeczki
Bajkowe smakołyki Misia Michasia - 27 - Zawody, czyli kim zostać
PODCAST 5. PIENIŃSKI PARK NARODOWY
Opowieści ludów świata - 14 - Kociołek
Smok Adaś ratuje planetę - 19 - Sztuka przetrwania
Polskie Radio Dzieciom – całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!