Polskie Radio Dzieciom

W "Strefie rodzica": co sprawia, że smutek nie chce odejść?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 11:25
W "Strefie rodzica" porozmawiamy o smutku. ​​​​Z jakiego powodu czujemy smutek? Co sprawia, że smutek nie chce odejść? W jaki sposób reagować na pojawienie się smutku. Dzięki temu smutek przestaje jawić się nam jako wróg, a staje się naszym życzliwym sprzymierzeńcem. Takie podejście pomaga w rozwinięciu umiejętności regulowania emocji. 
Z jakiego powodu czujemy smutek?
Z jakiego powodu czujemy smutek?Foto: silverkblackstock/Shutterstock

Gościem audycji będzie Artur Gębka - autor książki "Smutek, którego nikt nie chciał". Zapraszamy!

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Powrót do przeszłości. Jak poskładać się po trudnym dzieciństwie?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 13:49
To, jak wygląda nasze obecne życie, jest ściśle związane z tym, jak przebiegało nasze dzieciństwo. To właśnie doświadczenia, które nabyliśmy we wczesnej fazie rozwoju mogą być źródłem problemów, z którymi zmagamy się teraz. Zarówno pierwsze lata życia, jak i kształtowanie się w wieku nastoletnim, ma wpływ na późniejsze relacje. Częstą przypadłością w tworzeniu relacji międzyludzkich jest lęk przed bliskością lub lęk przed odrzuceniem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozmawiać o swoim ciele, by nie budzić kompleksów u dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 08:00
Kompleksy dotyczące wyglądu leżą w interesie producentów kosmetyków, ubrań, a także miejsc świadczących usługi związane z poprawianiem urody. Świat, w którym przyszło nam żyć, promuje określone kanony piękna, a celem wielu z nas stało się dążenie do nieistniejącego ideału. Już w dzieciństwie dostrzegamy, co jest w wyglądzie mile widziane, a co mniej. Nie pomaga także matka, która sama zmaga się z kompleksami.
rozwiń zwiń