Polskie Radio Dzieciom

"Johnny" to film o nim. Gdyby nie ksiądz, nie wiedziałby, że można inaczej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 18:13
We wrześniu ubiegłego roku ukazał się film "Johnny" o historii niezwykłej przyjaźni przedstawicieli dwóch z pozoru różnych światów, a w październiku książka Patryka Galewskiego pt. "Kuchnia na pełnej petardzie". Nie jest ona zwykłą książką kucharską, ponieważ są w niej nawiązania do życiorysu autora. – Każdy przepis opisuje konkretną część mojego życia – podkreślił gość Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica". 
Patryk Galewski
Patryk GalewskiFoto: z prywatnego archiwum Patryka Galewskiego

"Jestem po trzech próbach samobójczych, przesiedziałem cztery lata w zakładzie karnym, jestem tatą, za którym tęsknią dzieci, jestem szefem kuchni, zdałem maturę, poszedłem na studia, nawet mam prawo jazdy" – mówi o sobie Patryk Galewski. Dzisiaj jest pewien, że ksiądz Jan Kaczkowski uratował mu życie, bo pokazał, że to życie może wyglądać inaczej. Po więcej zapraszamy do audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.

To właśnie ksiądz Jan Kaczkowski dostrzegł w nim talent do gotowania. Dzisiaj Patryk Galewski ma pracę, którą kocha. Również dzięki księdzu po wyjściu z więzienia ukończył wieczorowe liceum i zdał maturę. Dzisiaj jest szczęśliwym mężem, ojcem trójki dzieci. Jeden z jego synów ma na imię Jan. 

Posłuchaj
59:56 2023_04_19 21_00_05_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 "Johnny" to film o nim. Gdyby nie ksiądz, nie wiedziałby, że można inaczej_Strefa Rodzica 19 kwietnia godz. 21:00

Księdza Jana Kaczkowskiego Patryk Galewski poznał w puckim hospicjum, do którego trafił wyrokiem sądu. – Nasze pierwsze spotkanie było przypadkowe, ale przed tym spotkaniem Jan miał już świadomość, że ten rudy Galewski ma do odpracowania u niego w hospicjum 360 godzin na cele społeczne, a ja wiedziałem, że ten dziwny ksiądz to jest ksiądz Jan Kaczkowski – wspominał w audycji Patryk Galewski. 

Początkowo Patryk nie patrzył na księdza Kaczkowskiego przychylnie i choć ksiądz nie pochwalał, w jaki sposób Patryk wówczas żył, zaczął rozmawiać z nim jego językiem. Nie prawił kazań, nie pouczał, a pokazywał, jak bardzo są podobni i tłumaczył Patrykowi, jak to dobrze, że jest. Mimo, że początki znajomości były trudne, ponieważ Patryk stał na rozstaju dróg, ostatecznie udało mu się wyjść na prostą.  

Teraz sam odwiedza innych, w podobnej jak on kiedyś sytuacji. – Projekt PAKA jest dokładnie taką samą relacją, jaka zadziała się między mną a Janem, tylko że teraz ja idę do tych młodych ludzi i mówię, na bazie własnego doświadczenia, jak dużo człowiek może osiągnąć i że nie ma żadnych barier. Jest droga, którą musimy przejść, ale nie ma takiej drogi, z którą nie moglibyśmy sobie poradzić – podkreślił na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Więcej o relacji Patryka Galewskiego z księdzem Janem Kaczkowskim, a także o tym, jak życie Patryka wygląda dzisiaj usłyszeć można w załączonym zapisie audycji "Strefa Rodzica", która swoją emisję miała 17 kwietnia o 21.00.
Zapraszamy do wysłuchania.   

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Agata Puścikowska
Gość: Patryk Galewski – pierwowzór głównego bohatera filmu "Johnny"
Data emisji: 19.04.2023
Godzina emisji: 21:00

Czytaj dalej:
Niska samoocena u dzieci - jak pomóc? Słuchaj PRD w czwartek od 21.00
Przygotowanie nastolatka do dorosłości. Czy to możliwe?
Przekazywanie myśli i dziedzictwa Jana Pawła II

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 22.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak przeciwstawić się wewnętrznemu krytykowi i uwolnić swój potencjał?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 13:32
W szkole uczymy się wielu rzeczy, jednak nie uczymy się, jak zaglądać w głąb siebie. W życiu codziennym nie potrafimy docenić i pokochać siebie samych, a także zapominamy o wdzięczności za to, co mamy. Ponadto żyjemy w świecie przepełnionym oceną i krytyką. W pierwszej kolejności poddajemy się ocenie, a następnie oceniamy siebie samych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współczesne relacje międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 16:00
Jak wyglądają współczesne relacje międzypokoleniowe? Czy otwierają umysły i głowy obu stron, czy jednak przepaść między realiami w jakich żyli dziadkowie jest dla wnucząt nie do przyjęcia, a świat wnucząt jest zupełnie niezrozumiały dla dziadków? Jak w obecnych czasach budować  bliskość i czerpać jak najwięcej wiedzy doświadczenia od siebie nawzajem? Na te i inne pytania odpowiedziały w Strefie Rodzica Barbara Woźnica zajmująca się psychologią rodzinną i rozwojową, a także pedagogiką przedszkolną, Barbara Woźnica – dziennikarka związana z tematyką familijną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przekazywanie myśli i dziedzictwa Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 09:15
2 kwietnia minęła 18 rocznica śmierci Jana Pawła II. Wśród wielu bezcennych wartości, które przekazał nam Ojciec Święty to żarliwa wiara, patriotyzm, umiłowanie Polski i naszej pięknej przyrody. Bezspornie miał ogromny wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jak w dzisiejszych czasach i obecnym kontekście przekazywać je młodym pokoleniom? Jak rozmawiać z dziećmi o Janie Pawle II?
rozwiń zwiń