Polskie Radio Dzieciom

W wakacje dajemy wytchnienie. "Strefa rodzica" - rodzicielska codzienność w jednej audycji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2024 16:08
Od ponad dziewięciu lat Polskie Radio Dzieciom wspiera rodziców w trudnej codzienności nadając audycję "Strefa rodzica", w której praktykę naszego życia można skonfrontować z teorią i wieloma dobrymi radami. Zadajemy wnikliwe pytania specjalistom, dotyczące szeroko rozumianego rodzicielstwa, wychowania czy zdrowia. W wakacje, które sprzyjają różnym aktywnościom rodzinnym, rozmawiamy również o tym, jak zadbać o bliskość w relacji partnerskiej, czy prawach osób podróżujących.
W wakacje dajemy wytchnienie. Strefa rodzica - rodzicielska codzienność w jednej audycji. Od poniedziałku do piątku 21.00-23.00.
W wakacje dajemy wytchnienie. "Strefa rodzica" - rodzicielska codzienność w jednej audycji. Od poniedziałku do piątku 21.00-23.00.Foto: PR

Każdy etap rozwoju dziecka przynosi nowe zagadnienia i doświadczenia. W Polskim Radiu Dzieciom chcemy rzetelnie i z pomocą ekspertów wspierać rodziców w tym niesamowitym, ale i często trudnym wyzwaniu jakim jest rodzicielstwo na różnych jego etapach. Zaglądamy do różnych przestrzeni. W audycjach nie brakuje tematów związanych z emocjami, zdrowiem, wychowaniem czy prawem. Zgłębiamy tematy poznając ich korzenie po to, aby dać odpowiedzi na trudne pytania.

Czy dzisiaj, kiedy wiele osób dorosłych wraca do natury, również dzieci mogą wrócić do najprostszych, a jednak zorganizowanych sposobów spędzania wakacji? Jakie kompetencje może to u nich rozwinąć? Na te pytania odpowiedzieliśmy w pierwszej wakacyjnej "Strefie rodzica" nadawanej od 1 lipca od poniedziałku do piątku.


Posłuchaj
57:55 2024_07_01 21_00_33_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Czy pozwolić dziecku na to aby się zmęczyło, spociło i ubłociło?_Strefa Rodzica 1 lipca godz. 21:00

 

W "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawiamy z ekspertami i słuchamy pytań, które kierują do nas rodzice. Odpowiadamy im bez pudru i bez tajemnic. Podczas każdej wieczornej audycji nadawanej od 21.00 do 23.00, słuchacze mogą dzwonić do studia i rozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Są nimi psychologowie, psychoterapeuci, dietetycy, specjaliści chorób dziecięcych, ale także trenerzy personalni czy prawnicy.

Audycje prowadzą dziennikarze, m.in. Marcin Perfuński, znany jako SuperTata, Aleksandra Jasińska autorka m.in podcastu "Wystarczająco dobra mama", Marta Powałowska autorka podcastu "Strefa rodzica - prawo", a także Martyna Chuderska, jurorka literackich i wokalnych konkursów dla dzieci i młodzieży, autorka audycji o tematyce kulturalnej w PRD, a także Marta Kawalec, reporterka i mama trójki dzieci oraz Joanna Ficińska autorka podcastu "Strefa rodzica - Psyche i soma".

W dzisiejszym (2.07.) wydaniu audycji porozmawiamy o tym, czy możliwe jest, aby podczas urlopu odciąć się od spraw codziennych, a przede wszystkim od galopady myśli i autentycznie pozwolić sobie odpocząć i w pełni cieszyć się wolnym czasem z najbliższymi. Gościem Joanny Ficińskiej będzie Justyna Zejmo, neurotrener, certyfikowana przez AQR International, Konsultant ds. odporności psychicznej. W czwartkowej (4.07) "Strefie rodzica" porozmawiamy o prawnych aspektach wakacyjnych wyjazdów z dziećmi oraz prawach podróżujących.

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.
Zapraszamy!

Więcej na bezpłatnej platformie podcasty.polskierdio.pl. w zakładce "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami":


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.

Stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica" w PR Dzieciom. Wysoko wrażliwe dziecko i co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 09:45
Bardzo często, gdy rodzice dowiadują się, że ich dzieci są wysoko wrażliwe, przyjmują to i zostawiają, nic z tym dalej nie robiąc, mimo iż jest coś do zrobienia. Wówczas pojawia się niebezpieczeństwo przegapienia ważnego momentu w rozwoju dziecka, który być może należy skonfrontować podczas terapii bądź spotkania z psychologiem dziecięcym. Łatwiej jest mówić, że mamy do czynienia z wysoką wrażliwością niż ze swego rodzaju zaburzeniem lub trudnością, którą należy skonsultować ze specjalistą. Nie jest to jednak najlepsza droga. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak w rodzinie zmieniać złość w śmiech?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 15:14
Z badań wynika, że w obecności innych ludzi śmiejemy się trzydzieści razy częściej niż będąc sami. To wyraźny znak, że śmiech jest zachowaniem społecznym. Już nawet w komunikacji z niemowlęciem, oprócz płaczu, bardzo istotny jest śmiech, który daje nam wyraźny sygnał, że wszystko jest w porządku. Śmiech stymuluje zarówno obszar zabawy, jak i buduje relację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzicielstwo zastępcze w Polsce? Wyzwania dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 06:59
Według danych GUS w 2021 roku funkcję rodziny zastępczej pełniło blisko 19 tysięcy małżeństw i 17 tysięcy singli, natomiast jak pokazują statystyki, z roku na rok dzieci przybywa, a chętnych jest wciąż za mało. Cały czas poszukiwane są osoby chcące być rodzicami zastępczymi. 
rozwiń zwiń