Walentynki, w czasach oczywiście niepandemicznych, jest chętnie obchodzone w szkołach, na przykład w formie poczty walentynkowej czy warsztatów o emocjach albo zabawy w mówienie wylosowanej osobie miłych rzeczy.
To dobry pretekst do rozmowy o miejscu miłości w szkole. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że pierwsze (a później też drugie i kolejne) wzajemne lub nieodwzajemnione zauroczenia między uczniami, to codzienność wychowawców. Jak na nie reagować? Wypleniać z życia szkolnego, czy wspierać dzieci również w tym aspekcie rozwoju?
Najwięcej i najbardziej wprost rozmawia się na temat miłości na lekcjach wychowania do życia w rodzinie.
Z panią Anną Putyńską, konsultantką MEiN, rozmawiamy, czym jest ten, tajemniczy dla wielu rodziców, przedmiot, jak powinien być prowadzony i traktowany przez nauczycieli, kto w ogóle może go prowadzić i kto przygotowuje program dotyczący tak wrażliwych sfer życia dzieci i młodzieży.
Zajrzymy także do książek, co czasem wtedy, kiedy trudno się o czymś rozmawia, lepiej o tym poczytać. Czy istnieją dobre i mądre romanse dla dzieci?
O tym opowiadają współtwórcy Alternatywnej Listy Lektur, Edyta Plich i Staszek Dudka.
118:56 Dzieci_AAC 2021_02_18-21-00-10_SR_HAG_.mp3 18.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
Zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.
***
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!