O 80 nowych stypendiów ubiegać się będą najzdolniejsi gimnazjaliści z terenów wiejskich, którzy marzą o nauce w najlepszych liceach w kraju. Jeśli znasz taką osobę, przekaż koniecznie informacje o rekrutacji – możesz odmienić jej przyszłość!!!
Program "Marzenie o Nauce" EFC skierowany jest do zdolnej, niezamożnej młodzieży gimnazjalnej z terenów wiejskich. Celem Fundacji jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów. EFC dba o wszechstronny rozwój Stypendystów. Oprócz zapewnienia wszystkiego, co potrzebne do nauki w najlepszych liceach w kraju (zakwaterowanie, wyżywienie, pomoce naukowe, nauka języków obcych, etc.) EFC pomaga rozwijać pasje oraz uczy twórczego myślenia. W ramach opieki Stypendyści biorą udział w warsztatach oraz letnich i zimowych wyjazdach. Młodzież objęta jest pomocą profesjonalnego opiekuna oraz psychologa.- Fundacja EFC kładzie duży nacisk na rozwój osobowościowy Stypendystów. Dzięki temu Stypendyści są bardziej świadomi swojego potencjału i możliwości, są bardziej pewni siebie oraz zmotywowani do nieustannego rozwoju. Większość naszych podopiecznych już wspomina o chęci kontynuacji nauki na najlepszych uniwersytetach w kraju i zagranicą, mają śmiałe plany i to jest piękne – podkreśla Joanna Bochniarz, Prezes Fundacji EFC.
Zdobywaj wiedzę słuchając Polskiego Radia>>>
Licea, do których uczęszczają Stypendyści to najlepsze szkoły w Polsce. W rankingu najlepszych liceów w kraju opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy", w pierwszej dziesiątce znalazło się 8 szkół, z którymi współpracuje EFC.
Zdjęcie wykonała Natalia Włodarczyk - Stypendystka Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (EFC).
Stypendystami programu "Marzenie o Nauce" mogą zostać uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy przejdą pozytywnie dwie fazy rekrutacji oraz zostaną przyjęci do liceum wskazanego przez EFC (lista liceów znajduje się TUTAJ ). Warunkiem ubiegania się o stypendium jest ukończenie pierwszego semestru nauki ze średnią ocen min. 4,75 bądź osiągnięcie tytułu finalisty lub laureata olimpiad kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Dodatkowym kryterium jest średni dochód na osobę w rodzinie, nieprzekraczający 840 zł netto miesięcznie.
W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci powinni wypełnić i wysłać do 31 marca br. formularz zgłoszeniowy na stronie www.efc.edu.pl . 9 kwietnia ogłoszone zostaną wyniki pierwszej fazy naboru. W ramach drugiego etapu kandydat odbywa rozmowę kwalifikacyjną z regionalnym koordynatorem EFC, a także musi dostać się do wskazanego przez Fundację liceum. Ostateczną decyzję o przyznaniu Stypendium podejmuje niezależna Komisja. Lista nowych Stypendystów znana będzie na początku lipca br.
Partnerem EFC jest Fundacja PZU. W ramach współpracy Fundacja PZU, zgodnie ze swoim hasłem "Pomagamy pomagać", ufundowała stypendia dla dwunastu licealistów.
Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się już 240 uzdolnionych licealistów.
***
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC została utworzona w lipcu 2009 roku przez Andrzeja Czerneckiego, syna Patrona Fundacji – prof. Romana Czerneckiego. Fundację powołano z myślą o dalszej realizacji szczytnych celów Patrona, który w okresie okupacji prowadził tajne nauczanie w Słupi Jędrzejowskiej (woj. świętokrzyskie) i okolicach. Misją Fundacji EFC jest wspomaganie rozwoju edukacyjnego zdolnej młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich, szczególnie tej niezamożnej, a co za tym idzie - danie szansy na lepszy start kariery. Obecnie Fundacja EFC prowadzi dwa programy stypendialne: "Marzenie o Nauce" skierowany do młodzieży pragnącej się uczyć w najlepszych liceach w Polsce, oraz program "Wymarzone Studia" adresowany do Stypendystów EFC, myślących o nauce na najbardziej prestiżowych uczelniach wyższych.
Zajrzyj także na oficjalny kanał YouTube Polskiego Radia