8 września w "Poranku":
Internet szansą na zaistnienie
- Dzięki różnym portalom społecznościowym, muzycznym czy politycznym każdy może zaistnieć w sieci. Wystarczy śmieszny filmik, galeria zdjęć czy parodia piosenki. Łatwy dostęp do Internetu sprawił, że stał się on miejscem promocji. W "Poranku" sprawdzaliśmy, kto i w jaki sposób zwrócił na siebie uwagę internautów w ostatnich latach.
Ile trwają szkolne przyjaźnie?
- Szkolne lata kojarzą się z potańcówkami, wycieczkami i pierwszymi miłostkami. To czas nawiązywania bliższych znajomości, które czasem potrafią przerodzić się w przyjaźnie na całe życie. Jednak utrzymanie kontaktu z koleżanką/kolegą ze szkolnej ławki kosztuje wiele wysiłku. W "Poranku" opowiadaliśmy o szkolnych znajomościach, a Monika Dreger z poradni "Warszawska Grupa Psychologiczna" wyjaśniała, co odgrywa rolę w zacieśnianiu więzi.
Jak często spożywamy mięso?
- Kiedyś, by kupić mięso należało stać w długiej kolejce przez wiele godzin, ale nawet to nie gwarantowało jego zdobycia. Dziś jest towarem dostępnym w każdym sklepie. Według piramidy żywieniowej powinniśmy je jadać kilka razy w tygodniu i częściej wybierać chude gatunki mięsa. W "Poranku" sprawdzaliśmy, jak ważne jest mięso w naszych posiłkach i czy wyobrażamy sobie niedzielny obiad bez schabowego.
Polskie winnice
- W Polsce istnieje już ok. 500 producentów win. Są to przeważnie ludzie, którzy świadomie zajęli się jego produkcją i na miejsce winnic wybrali rejony do tego najdogodniejsze. Najbardziej znane regiony winiarskie znajdują się w okolicach Zielonej Góry, Wrocławia, Krakowa i Jasła. Redaktor naczelny magazynu "Wino" Tomasz Prange-Barczyński opowiadał w "Poranku" o produkcji wina w Polsce i jego walorach.
Zapraszamy.
ap