Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Współcześni męczennicy – wiara dzisiaj

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia to w kościele katolickim wspomnienie św. Szczepana. Diakona i pierwszego męczennika. W ciągu wieków historii Kościoła śladami św. Szczepana pójdzie wielu innych, którzy pośród prześladowań i trudności świadczyć będą życiem i śmiercią o bezgranicznej miłości Boga do człowieka.
play_arrow

czytaj więcej

Ciche pukanie... Boga w człowieku

Noc Bożego Narodzenia - noc cudów. Największy z nich, ten który w tym czasie wspominamy, wydarzył się w niewielkim Betlejem. Betlejem jest w każdym z nas. Może tej nocy i my usłyszymy coś co zwykle, w naszym zabieganiu, umyka nam.  Czas się zatrzymać, posłuchać i usłyszeć - Ciche pukanie.
play_arrow

czytaj więcej

Ciemność i cisza większa niż zazwyczaj?

Ale w tej ciszy znowu coś się wydarzy. Ze względu na zdrowie i życie osób starszych stoimy przed dylematem organizacji i sposobu spędzenia nadchodzących Świąt. Z jednej strony towarzyszy nam lęk o zdrowie bliskich, z drugiej tęsknota, obawy przed samotnością, utrata świątecznej atmosfery, na którą czekamy…
play_arrow

czytaj więcej

Jan Paweł II – miara wielkości człowieka

Z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły ukazała się właśnie publikacja - efekt współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II z Narodowym Centrum Kultury – „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”.
play_arrow

czytaj więcej

Polscy Kamilianie na Madagaskarze

21 XII mija 40 lat pobytu polskich Kamilianów na Madagaskarze i ich pracy w szpitalu we Fianarantsoa  i w wiosce trędowatych Ilena. To okazja żeby powiedzieć o zakonie Posługujących Chorym.
play_arrow

czytaj więcej

Wołanie o opamiętanie – grudzień ’81

„Nie może być przelewana polska krew, bo zbyt wiele jej już wylano”- wołał Jan Paweł II 13 grudnia, podczas spotkania z wiernymi na tradycyjnej południowej modlitwie Anioł Pański, na które przyszło wielu Polaków.
play_arrow

czytaj więcej

Kustosz Pamięci

Anna Jagodzińska, „Kustosz Pamięci. Ksiądz Leon Stępniak (1913−2013). Więzień Dachau i Mauthausen-Gusen”. Publikacja jest biografią księdza kanonika Leona Stępniaka – ocalonego więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych Dachau i Mauthausen-Gusen, powstałą ze spisanych przez autorkę wielogodzinnych, osobistych z nim rozmów i relacji innych osób.
play_arrow

czytaj więcej

Czy św. Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci?

Wspomnienie św. Mikołaja to dzień kiedy ciepło myślimy o innych, chcemy ich obdarowywać drobnymi prezentami. Postać św. Mikołaja kojarzy się nam z pomaganiem incognito, bezinteresownym, ale nie tylko o takiej pomocy będziemy mówić w Familijnej Jedynce.
play_arrow

czytaj więcej

Krew z waszej krwi, kości z waszych kości

„Krew z waszej krwi, kości z waszych kości” – to tytuł dwutomowej publikacji na temat pontyfikatu św. Jana Pawła II i Kościołów w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzieło to zostało opracowane na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim pod redakcją ks. prof. Jana Mikruta.
play_arrow

czytaj więcej

O wdzięczności i narzekaniu

W czasie pandemii może wydawać się, że mamy zielone światło, aby narzekać. Dla niektórych jest to sposób na życie, ale inni w pewnym momencie zauważają, albo ktoś pomaga im zauważyć, ze jest to problem i chcą zmienić podejście do życia.
play_arrow

czytaj więcej

Sobór i po soborze

55 lat temu, 8 grudnia, dobiegły końca prace II Soboru Watykańskiego, który odmienił oblicze Kościoła.  Pomimo upływu lat wartość jego dokonań pozostaje kwestią sporną.
play_arrow

czytaj więcej

Chrześcijańskie przeżycie żałoby

Rozpacz, cierpienie, gniew, bezradność, a jednocześnie konieczność zorganizowania najpierw pogrzebu, a potem – życia na nowo. Jak to wszystko udźwignąć?
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025