Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Święto Wniebowzięcia NMP i Wojska Polskiego

Motywem przewodnim po Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie będzie hasło „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” . To ważne przesłanie dla Młodych. Ważne jest słowo – wstać. Nie tyle wybierać się, organizować, ale podjąć decyzję by wyruszyć i iść przed siebie.
play_arrow

czytaj więcej

Co po ŚDM w Lizbonie?

Rozmowy o doświadczeniu Światowych Dni Młodzieży 2023 w Portugalii oraz perspektywach jego wykorzystania w Kościele w Polsce.
play_arrow

czytaj więcej

Lwów. Historia – kultura – sztuka – literatura

W Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyło się seminarium „Lwów. Historia – kultura – sztuka – literatura”, połączone z niezwykłą wystawą „Grafika lwowska. Miasto – ludzie – wydarzenia. Pamięci Janusza Wasylkowskiego (1933–2020)”. O wydarzeniu promującym kulturę i tożsamość Kresów oraz sylwetki duchownych z nimi związanych, opowie poeta i prozaik - Mariusz Olbromski - wiceprezes Instytutu Lwowskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Kolejny etap synodu o synodalności

W październiku w Rzymie rozpocznie się kolejny etap synodu o synodalności. Punktem wyjścia refleksji staną się  problemy i zagadnienia przedstawione w dokumentach podsumowujących przebieg prac synodalnych na poszczególnych kontynentach.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół w Amazonii

W myśleniu Franciszka o reformie i przyszłości Kościoła szczególne miejsce zajmuje Ameryka Łacińska a zwłaszcza Amazonia. Zwołany przez papieża Nadzwyczajny Synod Biskupów pokazał, nie bez licznych kontrowersji, że problemy i doświadczenia tamtejszego Kościoła mają znaczenie dla Kościoła jako całości. Gościem audycji jest o, prof. Tomasz Szyszka współredaktor tomu „Kościół w Amazonii”
play_arrow

czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – ostatni dzień. Podsumowanie spotkania z Papieżem Franciszkiem przez naszego wysłannika Przemysława Goławskiego
play_arrow

czytaj więcej

Hołd górali

Podhale to jeden z chętniej odwiedzanych regionów Polski w letnie miesiące. Górale mogą wiele ofiarować turystom i nie chodzi tu tylko o kwatery czy oscypki. Ludzie gór odznaczają się głębokim patriotyzmem, a ich miłość opiera się na wyjątkowym przywiązaniu i ukochaniu tego, co rodzinne, niezależne od czasu i przestrzeni.
play_arrow

czytaj więcej

Teologia ewolucyjna

Obraz świata i człowieka, jaki niesie w sobie tradycyjny wykład wiary, nie daje się uzgodnić ze współczesną nauką. Rodzi to pytanie o to, co i w jakiej mierze może i powinno się zmienić w interpretacji nauczanie chrześcijańskiego, tak  by z jednej strony zachowało ono własną tożsamość, a z drugiej przyswoiło sobie zdobycze dzisiejszej wiedzy o świecie? O książce Wojciecha Grygiela i Damiana Wąska „Teologia ewolucyjna” mówi w audycji o. prof. Marek Blaza.
play_arrow

czytaj więcej

Miłość wszystko przetrzyma

„Miłość istnieje zawsze”…. w zwyczajnym życiu mino strachu i terroru ludzie zakochują się, pobierają się, czekają na dzieci… Miłość nie kalkuluje, kiedy nie zadaje się pytań czy to bezpieczne przyjmować do klasztorów cywilów i rannych powstańców pod groźbą kary śmierci. Kiedy lekarze pozostają z rannymi w gorących od płomieni szpitalach Woli, Sródmieścia, starego Miasta…
play_arrow

czytaj więcej

Charyzmat ks. Franciszka Blachnickiego

Charyzmat ks. Franciszka Blachnickiego - odkrywanie duchowości w drodze i rekolekcji Ruchu Światło-Życie
play_arrow

czytaj więcej

Społeczeństwo masowe i jego kultura

W jaki sposób kultura masowa w postaci reprodukcji, płyt i przemysłu wydawniczego wpływa na nasz odbiór sztuki i na samą sztukę? Jak dalece kultura masowa pozostaje zgodna z naturą Kościoła i jak głęboko wnika w jego życie? Na te i tym podobne pytania stara się odpowiedzieć Etienne Gilson w książce „Społeczeństwo masowe i jego kultura”, o której mówi w audycji ks. prof. Jan Sochoń.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół katolicki w Gruzji

Letnie miesiące to czas urlopów i wakacji. Polacy wyjeżdżają w różne zakątki świata. Jednym z miejsc podróży jest Gruzja. Z kolei w Polsce możemy zaobserwować w ostatnich latach większą ilość mieszkańców Gruzji, którzy przyjeżdżają do naszego kraju do pracy.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025