Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

„Chcę być w domu…”

W Kościołach Wschodnich trwa obecnie Wielki Tydzień. W tym roku Wielkanoc jest w nich obchodzona tydzień po Kościele Katolickim. W Domu Pielgrzyma Ojców Redemptorystów w Tuchowie znalazło schronienie wielu uchodźców z Ukrainy, którzy są właśnie obrządku wschodniego. Matki z małymi dziećmi, kobiety, których mężowie walczą teraz na wojnie z Rosją podzielą się ze słuchaczami swoimi dramatycznymi historiami, które były ich udziałem w ostatnich tygodniach.
play_arrow

czytaj więcej

O pomocy Żydom w czasie II Wojny Światowej

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. W związku z tą  rocznicą w audycji zostanie zaprezentowana książka „Kościół, Żydzi, Jezuici. Wokół pomocy Żydom w czasie II Wojny Światowej”.
play_arrow

czytaj więcej

Miłosierdzie 3.0

Niedziela Miłosierdzia została ustanowiona w 2000 roku przez św. Jana Pawła II  dla całego świata. „ Ale musi być i czyn…” jak czytamy w dzienniczku Sw. Faustyny Kowalskiej domagającej się tego święta.
play_arrow

czytaj więcej

Droga do Emaus w zgiełku wojny

W Poniedziałek Wielkanocny wspominamy uczniów idących do Emaus, którzy na swej drodze spotykają  Zmartwychwstałego Jezusa, ale Go nie poznają…
play_arrow

czytaj więcej

Gorzkie Żale

W ciągu wieków, powstało wiele różnych form pobożności związanej z przeżywaniem Męki i Śmierci Chrystusa. Gorzkie żale to obok Drogi Krzyżowej jedno z dwóch najważniejszych nabożeństw Wielkiego Postu. Dla Polaków ma ono szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie u nas odprawiono je po raz pierwszy 13 marca 1707 roku w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. „Gorzkie Żale” są tradycją wyłącznie polską – to prawdziwe arcydzieło polskiej poezji mistycznej i wyraz typowo polskiej pobożności.
play_arrow

czytaj więcej

A z tej śmierci życie tryska

Śmierć nieustannie towarzyszy ludzkiemu życiu i rodzi lęk przed nieznanym. Jednak w świetle wiary chrześcijańskiej, w której centru stoi męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, może być przeżywana z nadzieją jako kulminacyjny moment życia. Gościem audycji jest ks. prof. Andrzej Muszala autor książki <A z tej śmierci życie tryska>
play_arrow

czytaj więcej

Poszukiwanie nadziei

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas nadziei. Tej, która przekracza wszystko, i do której każdy jest zaproszony. W jaki sposób poszukiwać jej „pomimo”? Pomimo wojny u naszych sąsiadów, pomimo tak wielkiego cierpienia uchodźców z terenów innych konfliktów, czy dramatów osób, którą mogą żyć obok nas – np. w obliczu śmierci lub choroby kogoś bliskiego? Poszukamy historii, które pomogą nam dać nadziei twarz konkretnych osób i dzieł, gdzie Święto Zmartwychwstania to nie tylko jedna noc w roku.
play_arrow

czytaj więcej

Droga do Emaus w zgiełku wojny

W Poniedziałek Wielkanocny wspominać będziemy uczniów idących do Emaus, którzy na swej drodze spotykają zmartwychwstałego Jezusa, ale Go nie poznają…

czytaj więcej

Oluś

Kwiecień- miesiąc w którym kwitną żonkile-symbole życia i odrodzenia. Po raz XXV wystartowała kampania „Pola nadziei”, która promuje godne życie-aż do końca. „W Śladach na piasku” historia nie-pogodzenia się ze śmiercią i walką o każdą minutę życia… Olusia.
play_arrow

czytaj więcej

Święty Brat Albert

„Czy sztuce służąc, Bogu podobać się można?”-  Pytanie to przez długi czas zadawał sobie były powstaniec styczniowy, który pragnął poświęcić się malarstwu. Przez lata zbliżał się do Boga, by ostatecznie odkryć, że jego misją jest służenie Chrystusowi w ludziach najuboższych i zapomnianych. O książce Andrzeja Różyckiego „Święty Brat Albert. Biografia”  mówi s. Dorota Kostka - albertynka.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025