Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Piękny Bóg i piękny człowiek

Na początku Bóg stworzył.... I widział, że było dobre. Było dobre i piękne. Skąd zatem w dobrym i pięknym świecie stworzonym przez Boga, który jest samym Dobrem i Pięknem wzięła się brzydota zła? Gościem audycji jest o. prof. Tomasz Gałuszka autor książki „Piękny Bóg i piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu”.
play_arrow

czytaj więcej

Siostry codziennej, nie tylko świątecznej pomocy

W niedzielę poprzedzającą, przypadający w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego 2 lutego, Dzień Życia konsekrowanego – zaproszenie do spotkania z siostrami zakonnymi. Jaki z nich pożytek we współczesnym świecie?
play_arrow

czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy skarbem społeczeństwa

W Krakowie podczas spotkania w Tauron Arena powiedział do wolontariuszy: „Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. Jasne? Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci."
play_arrow

czytaj więcej

Piękny Bóg i piękny człowiek

Na początku Bóg stworzył.... I widział, że było dobre. Było dobre i piękne. Skąd zatem w dobrym i pięknym świecie stworzonym przez Boga, który jest samym Dobrem i Pięknem wzięła się brzydota zła? Gościem audycji jest o. prof. Tomasz Gałuszka autor książki <Piękny Bóg i piękny człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu>
play_arrow

czytaj więcej

Słowo, które daje życie

Obchodzona w tę niedzielę po raz trzeci w Kościele Powszechnym Niedziela Słowa Bożego jest wedle zamysłu Ojca Świętego Franciszka dniem poświęconym celebracji Słowa Bożego, ale także okazją do refleksji i budzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii, włączającej w żywy i stały dialog z Bogiem. Zastanowimy się od czego zacząć, aby zmienić swoje nastawienie do Biblii – żeby nie była już książką na półce, do której się nie zagląda, ale żeby miała realny wpływ na nasze życie?
play_arrow

czytaj więcej

Caravaggio w Warszawie

Do 10 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie można podziwiać dwa dzieła natchnionego malarza i awanturnika w jednej osobie- obrazy Caravaggia. „Chłopiec gryziony przez jaszczurkę” i „Narcyz przy źródle”. O teologii piękna w obrazach i kapryśnej naturze malarza opowiadać będzie prof. Witold Kawecki.
play_arrow

czytaj więcej

Posty

2020 rok to rok pandemii naznaczony opustoszałymi kościołami oraz protestami przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, który ograniczył dostęp do legalnej aborcji. Co te wydarzenia mówią o kondycji Kościoła i postawach ludzi wierzących? Gościem audycji jest ks. Andrzej Draguła autor książki "Posty".
play_arrow

czytaj więcej

Tolkien czyli religijny Hobbit

Kiedy 130 lat temu (3 stycznia) przyszedł na świat w afrykańskim wolnym państwie Oranii- nikt nie mógł przypuszczać, że w przyszłości sam będzie stwarzał nowe światy. A wraz z nimi rozkwitnie gatunek literacki zwany fantasy.
play_arrow

czytaj więcej

Dobry jak chleb

Powstaniec i artysta, który zrezygnował z dotychczasowego życia i oddał się pomocy najbiedniejszym... Święty brat Albert Chmielowski był zakonnikiem, który poświęcił życie ubogim.
play_arrow

czytaj więcej

Cywilizacja Zachodu. Na rozdrożach wartości

Od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej trwa proces erozji znanego nam świata, rozpiętego w trójkącie: religia chrześcijańska, filozofia grecka i prawo rzymskie. Kilkadziesiąt lat temu tempo rozwoju zmian przyspieszyło i od tego czasu znajdujemy się na zakręcie cywilizacyjnym, na rozdrożach wartości. Kolejny etap systemowej wojny z europejską filozofią państwa i prawa, porządkiem moralnym i społecznym rozgrywa się już na naszych oczach.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025