Historia
Artykuł nie istnieje.
Czytaj także

"Pogrzeb Kiejstuta" – pionierski wyczyn Polskiego Radia i Witolda Hulewicza

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 05:55
"Pogrzeb Kiejstuta" był śmiałym zamierzeniem artystycznym i technologicznym. Pierwsze, napisane specjalnie dla Polskiego Radia słuchowisko Witolda Hulewicza zrealizowano w plenerach wileńskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstanie Warszawskie. Radiostacja "Błyskawica" – kawałek wolnej Polski zapisany w dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 06:00
- Pracowaliśmy z duszą na ramieniu, ale to, że na falach eteru mówiło się o Polsce to była wielka satysfakcja. To była frajda, że się jest na tym skrawku niepodległej Polski po tych koszmarnych kilku latach okupacji - wspominał Jeremi Przybora, który był jednym ze spikerów radiostacji "Błyskawica".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stanisław Ligoń. Patron Radia Katowice

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2024 05:48
145 lat temu urodził się Stanisław Ligoń, znany pod pseudonimem Karlik z Kocyndra - wybitny artysta i działacz niepodległościowy, ale także znakomity radiowiec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystian Zimerman: nie gram na fortepianie, tylko na sali koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 11:00
– Dobrzy akustycy mają coś w rodzaju szóstego zmysłu. A jednym z najlepszych jest Yasuhisa Toyota, autor sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – mówił w Dwójce pianista Krystian Zimerman, który wystąpił na koncercie inaugurującym działalność nowej siedziby NOSPR.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio w czasie II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 16:58
Informowało, podnosiło na duchu, budowało poczucie jedności – taką rolę pełniło Polskie Radio podczas II wojny światowej. Radio wówczas było jedynym łącznikiem ze światem i jedynym nośnikiem informacji o takiej sile oddziaływania. Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia opowiadał w PR24 o wojennej historii Polskiego Radia.
rozwiń zwiń