Jak wskazano w komunikacie, Poczta "włącza się w działania na rzecz zwalczania pandemii". "Angażuje się w pomoc zarówno służbom medycznym, jak i sanitarnym. W sumie udzielono wsparcia w postaci darowizn i nieodpłatnych świadczeń na blisko pół miliona złotych" - czytamy.
Wyjaśniono, że flota samochodowa Poczty Polskiej wykorzystywana jest przez placówki medyczne w całym kraju. "Spółka użyczyła swoich aut do przewożenia urządzeń medycznych oraz środków ochrony osobistej" - dodano.
Jak przypomniano, wiosną konsultanci Poczty Polskiej wspierali infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, a od 19 października pocztowcy dołączyli do zespołu infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który udziela telefonicznych odpowiedzi na pytania dotyczące koronawirusa.
Wsparcie fundacji "Pocztowy Dar"
Z kolei w maju "Fundacja „Pocztowy Dar” zakupiła ze składek darczyńców, w tym spółek z grupy Poczty Polskiej, specjalistyczny sprzęt medyczny, tzw. analizator immunologiczny, który trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku". Dodano, że dotychczas przebadano dzięki niemu 2500 próbek uzyskanych od ozdrowieńców z całego kraju, którzy pokonali COVID-19.
Jak wskazano, formą wspierania instytucji medycznych jest przekazywanie darowizn przez Fundację „Pocztowy Dar”. "Pieniądze darczyńców zostały przekazane m.in. do szpitali w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Nowym Tomyślu, Nisku, Wrocławiu i Warszawie" - wyliczono. Dodano, że dzięki takiemu wsparciu Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi mogło wyposażyć nowe laboratorium analiz do oznaczania koronawirusa COVID-19. Z kolei Szpital Powiatowy w Rykach "przeznaczył dopłatę na zakup pomp infuzyjnych i żywieniowych oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz pacjentów".
PAP/dad