Euro 2020

Euro 2020: niesamowity wyczyn Danii. Pierwszy taki przypadek w historii

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 21:18
Dania jest pierwszym w historii półfinalistą piłkarskich mistrzostw Europy, który zaczął turniej od dwóch porażek - poinformowali statystycy Opta.
Piłkarze Danii po awansie do półfinału Euro 2020
Piłkarze Danii po awansie do półfinału Euro 2020Foto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu / POOL

Zespół trenera Kaspera Hjulmanda rozpoczął ME w dramatycznych okolicznościach, gdyż w 43. minucie spotkania z Finlandią na murawie stadionu w Kopenhadze zasłabł lider Duńczyków Christian Eriksen. Piłkarz był reanimowany na boisku, po kilku minutach odzyskał świadomość i trafił do szpitala. Opuścił go po kilku dniach po udanej operacji wszczepienia kardiowertera-defibrylatora.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Po dwugodzinnej przerwie mecz dokończono. W drugiej połowie Duńczycy nie wykorzystali rzutu karnego i stracili gola, przegrywając ostatecznie 0:1.

Także drugi występ w turnieju zakończył się porażką mistrzów kontynentu z 1992 roku - 1:2 z Belgią.

O ich awansie do fazy pucharowej zdecydowała wygrana z Rosją 4:1 na zakończenie zmagań grupowych. W 1/8 finału Duńczycy pokonali w Amsterdamie Walijczyków 4:0, a w sobotę w ćwierćfinale w Baku uporali się z Czechami 2:1.

00:56 kowalczyk.mp3 O szczegółach spotkania Dania - Czechy mówi Tomasz Kowalczyk (IAR)

Ich półfinałowego rywala wyłoni wieczorny (początek o godz. 21) mecz w Rzymie między Anglią a Ukrainą.

W pierwszym sobotnim ćwierćfinałowym spotkaniu Euro 2020 Dania pokonała Czechy 2:1. Rywalem podopiecznych Kaspera Hjulmanda w półfinale będzie zwycięzca spotkania Anglia - Ukraina.