Zapach w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2025 15:52
Niewielkie Muzeum Farmacji imienia mgr Antoniny Leśniewskiej - oddział Muzeum Warszawy pozwala przenieść się do dawnej apteki. Kolekcję dawnych mebli, narzędzi i naczyń ożywiają zamknięte w szklanych flakonach zapachy...
Naczynia apteczne z kolekcji Muzeum Farmacji, oddziału Muzeum Warszawy.
Naczynia apteczne z kolekcji Muzeum Farmacji, oddziału Muzeum Warszawy.Foto: A. Czechowski/ Muzeum Warszawy

Szkło od wieków było podstawowym materiałem do produkcji naczyń aptecznych, a ich uroda, różnorodność barw i kształtów zaskakują. Katarzyna Kucharska-Hornung, kierowniczka Muzeum Farmacji oraz Marek Łuszczyk, specjalista do spraw edukacji zabiorą nas w audycji do słodko-gorzkiego świata dawnej farmacji. 

***

Na "Kunstkamerę" w niedzielę (12.01) w godz. 9.30-9.45 zaprasza Aleksandra Łapkiewicz.

aleksandra łapkiewicz/zch

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Łapkiewicz farmacja
Czytaj także

Szczerbiec - najważniejszy symbol państwa polskiego. Co wiemy o jego historii?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2024 11:49
Szczerbiec to jeden z najważniejszych zabytków w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu, jeden z najcenniejszych mieczy ceremonialnych w Europie. Miecz koronacyjny królów polskich, z którym wiąże się wiele legend i opowieści, dla naukowców pozostaje obiektem badań i dociekań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zielnik Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2025 10:00
"Siedzę dniami całymi na Bielanach rysując rośliny, łażę po Panieńskich Skałach, nad Wisłą, po Krzemionkach, widzę i dostrzegam co to za świat olbrzymi i jak mało z niego się wie" - notował Stanisław Wyspiański pracując w latach 1886-1887 nad studiami rysunkowymi roślin. 
rozwiń zwiń