"Ludzie, którzy szli". Słuchowisko wg opowiadań oświęcimskich Tadeusza Borowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2025 15:47
Zbiór autobiograficznych, rozgrywających się w realiach wojennych opowiadań Tadeusza Borowskiego ukazał się w 1947 roku pt. "Pożegnanie z Marią". Jeden ze składających się na niego utworów - "Ludzie, którzy szli" - dał tytuł słuchowisku z 1977 roku w reżyserii Jerzego Rakowieckiego. W jednej z ról usłyszymy Mariana Kociniaka. Zapraszamy.
Marian Kociniak
Marian KociniakFoto: z archiwum NAC

SŁUCHAJ TUTAJ:

.

Tadeusz Borowski "Ludzie, którzy szli" (prod. 1977)

adaptacja: Anna Sudlitz, reżyseria: Jerzy Rakowiecki, realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska

obsada: August Kowalczyk, Tadeusz Borowski, Marian Kociniak, Piotr Krasicki, Zdzisław Tobiasz, Janusz Bylczyński, Zygmunt Maciejewski, Jerzy Tkaczyk, Bohdan Ejmont, Tadeusz Cygler, Edmund Fidler, Marian Friedmann, Zygmunt Koczanowicz, Czesław Roszkowski, Leonard Andrzejewski, Andrzej Szenajch, Halina Jezierska, Krystyna Borowicz

***

Na "Słuchowisko" zapraszamy w niedzielę (26.01) w godz. 18.30-19.30.

pg/kor

Czytaj także

Tadeusz Borowski. Zdać relację żywym, stanąć w obronie zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2024 05:55
"Patrz na to wszystko uważnie i nie trać siły, gdy jest Ci źle. Bo może z tego czasu obozu, z tego czasu oszustw będziemy musieli zdać ludziom żywym relację i stanąć w obronie zmarłych" pisał w opowiadaniu "U nas w Auschwitzu" Tadeusz Borowski. Tej zasadzie podporządkował swoją twórczość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Libich: Tadeusz Borowski był totalny w swoim pisaniu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 17:30
"Głównym tematem jego prozy było poczucie, że katastrofa Auschwitz rozgrywa się cały czas na nowo, a jej echa nigdy nie umilkną" - tak o twórczości Tadeusza Borowskiego mówił w Dwójce krytyk literacki Maciej Libich. 
rozwiń zwiń