Ińskie Lato Filmowe, ta jedna z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w kraju (w tym roku po raz 37.), propaguje filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym. Dużo miejsca zajmują obrazy komentujące w odważny sposób zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Festiwal promuje również kino młodych twórców. W Ińsku gości Małgorzata Frymus
11. edycja Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu rozpoczęła się 6 sierpnia i potrwa 10 dni. Zwierzyniecki Festiwal to ponad 300 filmów z całego świata wyświetlanych na sześciu ekranach. Jak co roku, organizatorzy zabierą kinomanów w sentymentalną podróż po filmowych szlakach, od kinematografii południowoafrykańskiej, poprzez włoską, hiszpańską, węgierską, rosyjską, słowacką, czeską, polską aż po duńską. Udział wzięła w niej Monika Januszek:
W dzisiejszej audycji rozmawialiśmy także o nowym wydawnictwie Beartonu – cyklu albumów pt. Chopin w nowym formacie Super Audio, nad wydaniem którego swój patronat objął Program II PR. Repertuar pierwszego albumu cyklu zawiera: Fantazję na tematy polskie op.13, Koncert fortepianowy f-moll op. 21 oraz Andabte spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22 . Utwory te wykonują: wybitny pianista Janusz Olejniczak oraz orkiestra kameralna AUKSO pod dyr. Marka Mosia. Z gospodarzem Wybieram Dwójkę Piotrem Matwiejczukiem rozmawia szef Beartonu, Marek Wieroński: