Wyjątkowe spotkanie z muzyką polskich kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2024 19:00
W "Poranku Dwójki" gościć będą choreografowie: Monika Myśliwiec oraz Jacek Przybyłowicz. Okazją do spotkania jest premiera audiowizualna "Wieczoru baletowego kompozytorów polskich". 
Wieczór baletowy kompozytorów polskich to okazja do zapoznania się z plejadą wybitnych artystów.
"Wieczór baletowy kompozytorów polskich" to okazja do zapoznania się z plejadą wybitnych artystów. Foto: mat.pras.

Tym razem przed publicznością wyjątkowe spotkanie z muzyką polskich kompozytorów: Adama Wesołowskiego - Górska odyseja w choreografii Moniki Myśliwiec, Wojciecha Kilara - Kościelec 1909 / N.O.M. w choreografii Jacka Przybyłowicza i Karola Szymanowskiego - Harnasie w choreografii Karola Urbańskiego. Trzy różne dzieła muzyczne, trzej znakomici kompozytorzy i trzej jakże różniący się swoim językiem tańca choreografowie. A całość z muzyką na żywo (!) pod dyrekcją Rafała Janiaka, Adama Wesołowskiego i Anny Sułkowskiej-Migoń .

Szczegóły w radiowej Dwójce po godz. 8.30.

W audycji także:

*** 

Na Poranek Dwójki w czwartek (19.12) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Katarzyna Sanocka.

zch

Czytaj także

Przywrócić głos. "Oida" - podróż w głąb mowy i historii pokoleń kobiet

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2024 12:15
Książkowa podróż w głąb odmian polszczyzny okazuje się niepostrzeżenie wędrówką przez niewysłowione wcześniej światy. Bohaterki Magda, Teresa i Jadzia to trzy generacje, trzy kobiety i trzy głosy. O czym rozmawiają? Co oznacza tytułowa "Oida"? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ceramiczne ryby, dziki i mamuty. Ponadczasowa sztuka kameralna z PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2024 09:25
Kiedyś zdobiły telewizory i meblościanki, dziś są kolekcjonerskim rarytasem. Ceramiczne figurki, popularnie nazywane "ćmielowskimi", to fenomen polskiego wzornictwa przemysłowego z przełomu lat 50. i 60. Niezwykłą kolekcję tych kameralnych rzeźb wybitnych polskich projektantów możemy podziwiać na wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezydencja Polski w UE z perspektywy Instytutu Adama Mickiewicza. "Stawiamy na budowanie sojuszy"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2024 10:15
- Nasz program przewiduje obecność w dwudziestu europejskich stolicach. Z mojej perspektywy widzę tę prezydencję jako początek bardzo ważnej drogi, którą polska kultura rozpoczyna po to, żeby umacniać międzynarodowe więzi. Bardzo mocno stawiamy na budowanie sojuszy, bo dzisiaj jest to niezwykle ważne - mówiła w Dwójce przed rozpoczynającą się 1 stycznia prezydencją Polski w Radzie UE Olga Wysocka, dyrektorka Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń