"Zasada Kopernikańska". Interaktywna wystawa prosto z Singapuru

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2024 17:27
W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy do Singapuru na "Zasadę Kopernikańską", wystawę z pogranicza sztuki i nauki. Opowiedział o niej kurator Jan Świerkowski.
Science Centre Singapore to instytucja naukowa, specjalizująca się w promocji edukacji naukowej i technologicznej dla ogółu społeczeństwa
Science Centre Singapore to instytucja naukowa, specjalizująca się w promocji edukacji naukowej i technologicznej dla ogółu społeczeństwaFoto: Shutterstock/EQRoy

Ekspozycja w innowacyjny sposób łączy sztukę, naukę i interaktywne media. Kuratorowany przez Jana Świerkowskiego projekt art & science stanowi połączenie retrofuturystycznych gier, stworzonych we współpracy z Tomaszem Wlaźlakiem, i głębokich refleksji nad przyszłością technologii oraz naszego miejsca we wszechświecie.

Singapur, jedno z najnowocześniejszych miast na świecie, to idealna lokalizacja dla wystawy, która stawia fundamentalne pytania o przyszłość ludzkości - twierdzą twórcy.

O szczegółach opowiedział Jan Świerkowski.

Ponadto w audycji:

  • w Jazzowej rozmowie - pierwszy dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Piotr Kostrzewa - o perspektywach, historii, pomyśle na nową kadencję,
  • Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni,
  • wywiad z reżyserem Bertrandem Bonello - reżyserem filmu "Bestia" z Leą Seydoux w roli głównej,
  • Płyta Tygodnia, a w niej symfoniczny Mozart.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (13.09) w godz. 7.00-10.00 zaprosił Jakub Kukla.

 am/wmkor

 

Czytaj także

Okruchy antyku na wystawie w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2024 17:00
- Jako licealiście na lekcjach historii brakowało mi przedstawienia pradziejów ziem polskich. Ciekawiło mnie, co działo się przed chrztem Polski, dużo wcześniej. Tą wystawą chciałem pokazać, że nasze ziemie nie były białą plamą, a Imperium Rzymskie interesowało się tymi terenami - mówił w Dwójce dr Wojciech Rajpold z Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, kurator wystawy "Okruchy antyku - importy rzymskie na ziemiach polskich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Andrzej Szczerski o wystawach w Muzeum Narodowym w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 19:00
- Wyspiański, jak wiemy, pracował w technice pastelu na papierze - najbardziej delikatnej technice, która pod wpływem zbyt dużej ilości światła niszczeje i blaknie. Musimy ograniczać ilość światła, ilość godzin odsłonięcia tej wystawy i de facto co roku wymieniać te obiekty - mówił w Dwójce prof. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Można tam oglądać kolejną serię dzieł Wyspiańskiego.
rozwiń zwiń