Kraina pseudonauki

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 14:44
O przyczynach popularności szarlatanów i mechanizmach rozpowszechniania pseudonauki rozmawialiśmy w audycji z Łukaszem Lamżą, autorem książki "Światy równoległe".
Audio
  • Rozmowa z Łukaszem Lamżą, autorem książki "Światy równoległe" (Rachunek myśli/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./AuntSpray (Shutterstock)

Ruch antyszczepionkowców, płaska ziemia, pamięć wody, powiększanie piersi w hipnozie - to tylko niektóre z tematów, które Łukasz Lamża podejmuje w swojej najnowszej książce.

***

Tytuł audycji: Rachunek myśli

Prowadził: Michał Nowak

Data emisji: 22.02.2020

Godzina emisji: 23.00


Zobacz więcej na temat: Michał Nowak psychologia
Czytaj także

Michał Milczarek: już w dzieciństwie najbardziej ciągnęły mnie puste obszary mapy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:45
- W głębi Rosji miasta, obiekty i drogi znikają, zostaje czysta geografia, która jest czystą przestrzenią. Może to być przestrzeń tajgi, stepu jak w południowej Syberii albo tundry, czyli już zupełnie opustoszałej, nagiej, opróżnionej z wszelkich drzew, roślin i innych rzeczy ziemi, jaka występuje w okolicach rosyjskiej Arktyki na dalekiej północy - mówił w Dwójce autor książki "Donikąd".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Sidz: Finowie mają bardzo głębokie związki z naturą

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:16
- Nawet ci, którzy mieszkają w dużych miastach chcą być częścią przyrody. Chodzą do lasu, kapią się w morzu i jeziorach, a kiedy tylko mają okazję, jeżdżą do domków letniskowych. Natura jest dla nich bardzo ważna. Chciałam pokazać też, że żyją trochę w rytmie tej natury - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" autorka książki reporterskiej "Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii".
rozwiń zwiń