Polskie Radio
Section05

Aleksandra Dulkiewicz

Radosław Fogiel: PSL miota się ideowo od ściany do ściany

– Pamiętamy jak Władysław Kosiniak-Kamysz siedział obok Donalda Tuska i z entuzjazmem oklaskiwał antykościelne wystąpienie Leszka Jażdżewskiego. Teraz mówi, że PSL jest chadecją. Proszę, kto w to uwierzy? – zastanawiał się Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja Westerplatte Gdańsk

Biało-czerwony stół w Gdańsku. Ratusz podał, ile kosztował

Biało-czerwony okrągły stół znajduje się przy Europejskim Centrum Solidarności. Instalacja, która kosztowała 133 tys. zł, miała uczcić 30. rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 roku. "Mieliśmy rydwan za 150 tysięcy, teraz mamy stół za 133 tysiące" - skomentował na Twitterze Kacper Płażyński, który ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. 
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk POLSKA Kacper Płażyński regiony pomorskie

Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte. Komentarze

- Nie wiadomo w sumie o co walczy Aleksandra Dulkiewicz przy okazji Westerplatte. Chyba chodzi jej po prostu o obecność w mediach. Nie wiem jednak, czy ma ona na uwadze ten ważny skrawek ziemi dla wszystkich Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak, publicysta Radia Gdańsk. Gościem audycji była również Elżbieta Królikowska Avis z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Westerplatte historia Polski II wojna światowa

Andrzej Rafał Potocki: Westerplatte to miejsce symboliczne

– Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie ma racjonalnych argumentów, żeby bronić tego terenu, który do tej pory jest we władaniu Gdańska – powiedział Andrzej Rafał Potocki. Publicysta tygodnika "Sieci" skomentował w ten sposób przyjęcie przez Sejm specustawy ws. Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe polityka POLSKA szczyt UE ws. obsady stanowisk Westerplatte Gdańsk

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: Westerplatte archetypem polskich postaw

- We wrześniu 1939 roku na Westerplatte wykuł się polski genotyp II wojny światowej - walki o wartości w obliczu przeważającego wroga. To definiuje również polskie postawy wobec komunizmu po roku 1945. Dlatego Westerplatte jest tak ważne - mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również były szef Solidarności Janusz Śniadek i historyk prof. Wiesław Wysocki.  
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte II wojna światowa Gdańsk

Marek Suski: zdziwiła mnie decyzja o powrocie Rosji do RE

– Rosja nie pokazuje, że jest krajem, który się demokratyzuje. Jednak interesy z tym państwem robią Niemcy – powiedział Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. – Ze smutkiem i zdziwieniem przyjąłem decyzję o powrocie Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Westerplatte Gdańsk wybory w Polsce kampania wyborcza Platforma Obywatelska Rada Europy Europa Europa Wschodnia