Polskie Radio
Section05

Marek Suski

"Śniadanie w Trójce". Polityczne podsumowanie tygodnia [WIDEO]

Gośćmi Renaty Grochal byli: Alvin Gajadhur (Kancelaria Prezydenta), Ewa Schädler (Trzecia Droga - Polska 2050), Witold Tumanowicz (Konfederacja), Katarzyna Ueberhan (Lewica), Piotr Uściński (PiS), Witold Zembaczyński (oalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński immunitet Lech Kaczyński Anna Czerwińska Adam Bodnar Alvin Gajadhur Witold Tumanowicz Katarzyna Ueberhan Piotr Uściński Witold Zembaczyński Renata Grochal Trójka

Suski o wyborach kopertowych: sytuacja była wyjątkowa

- Z całą pewnością były to działania służące bezpieczeństwu i zdrowiu Polaków. Konstytucja nie przewidziała takiej sytuacji, dlatego trzeba było dokonać zmian w prawie - mówił Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość) o przygotowaniach do wyborów korespondencyjnych w 2020 r. podjętych przez rząd Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Pawłowski Prawo i Sprawiedliwość głosowanie korespondencyjne wybory w Polsce NSA

Suski na podsłuchu. Prok. Wrzosek: obezwładniające uczucie

Zdaniem prokurator Ewy Wrzosek w otoczeniu Marka Suskiego trwa teraz dyskusja, dlaczego był inwigilowany Pegasusem, ale i z kim się kontaktował. Doniesienia medialne o tym, że poseł Prawa i Sprawiedliwości był podsłuchiwany za pomocą tego programu potwierdził rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość inwigilacja pegasus Maciej Wąsik oprogramowanie szpiegiujące podsłuch prokuratura

Przed budynkiem TVP na Woronicza odbył się protest. Była to reakcja na decyzję ministra kultury ws. mediów publicznych

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał zarządy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Do tego kilka minut po godzinie 11 wyłączono antenę i portal TVP Info. Przed budynkiem Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie odbył się protest przeciwników zmian w mediach publicznych. Na miejscu obecni byli także zwolennicy zmian, którzy mówili, że przyjechali na miejsce by obserwować manifestacje, lecz w niej nie uczestniczyć. Poniżej przedstawiamy zapis naszej relacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka media publiczne TVP telewizja publiczna Polskie Radio PAP protest media dziennikarstwo Magdalena Biejat Donald Tusk koalicja obywatelska Piotr Andrzejewski Trybunał Stanu

Ustawa wiatrakowa wyłączona z prac Sejmu. Zalewska: ta sprawa wróci ze zdwojoną siłą

Posłowie zdecydowali, że Sejm będzie dalej pracował tylko nad jednym projektem ustawy, dotyczącym zamrożenia cen energii w przyszłym roku. Do połączonych komisji sejmowych został skierowany po pierwszym czytaniu na sali obrad projekt autorstwa Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Przewiduje on zamrożenie cen na prąd, gaz i ciepło do końca czerwca 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Anna Zalewska

Tylko trzy miejsca dla PiS w komisjach śledczych? Suski: nie będziemy brali udziału w łamaniu prawa

- Trwają rozmowy, ile miejsc dla posłów PiS znajdzie się w komisjach śledczych. Słyszałem o trzech przedstawicielach - mówi PAP poseł KO Dariusz Joński. Oburzony trzema miejscami dla PiS jest wiceszef klubu Marek Suski. - Jeżeli będzie złamany parytet, to będzie złamana ustawa i nie będziemy brać udziału w łamaniu prawa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm komisja śledcza Dariusz Joński

PR24 "Zawieszono demokrację na haku". Suski o podziale komisji sejmowych  

- W tej chwili w stosunku do opozycji jest robiona polityczna grabież, a przecież miarą tego, czy w państwie jest demokracja, jest to, jak większość traktuje mniejszość, jak traktuje opozycję. Jeśli to będzie zmierzać w kierunku takim jak na Białorusi, to będziemy mieli neodemokrację - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek

PR24 "Skrajnie antydemokratyczne". Marek Suski o sprzeciwie opozycji ws. kandydatury Elżbiety Witek

- Nie będziemy zmieniać kandydata, my nie wyznaczaliśmy go opozycji, jeśli nam się nie podobał, w takiej sytuacji będzie puste miejsce. Mam nadzieję, że opozycja się opamięta, ta nienawiść, chęć łamania zasad będzie tylko zapowiedzią, a nie będzie realizowana - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość), komentując dyskusję wokół kandydatury Elżbiety Witek na stanowisko wicemarszałka Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Sejm