Polskie Radio
Section05

Zobacz także

Kosma Król: 5 numerów, które musisz znać przed jego koncertem w Czwórce

Redakcja muzyczna Czwórki przygotowała dla was 5 numerów od Kosmy Króla, które powinniście jak najszybciej przesłuchać. Wyboru dokonali: Numer Raz, Dominika Płonka, Del-M, Piotr "true.dat" Truszkowski i Adam Smolarek. Jak spodobają Wam się te numery to koniecznie odpalajcie Czwórkę w czwartek (24.04) po godzinie 23.00 - wtedy raper wystąpi na żywo w naszym studio. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kosma Król hip hop

Przemoc na imprezach i aplikacja, która może temu zaradzić

Według najnowszego raportu Imprezowa Mapa Polski, aż 78% kobiet doświadczyło przemocy lub nadużyć seksualnych podczas imprez. Badanie, przeprowadzone na reprezentatywnej próbie, ujawnia również, że co trzecia kobieta zawsze boi się wracać wieczorami do domu. - Wyniki są zatrważające. Brakuje systemowych rozwiązań, a nadużycia rzadko są zgłaszane służbom - mówi Anna Maria Szutowicz, etnografka i współautorka raportu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka impreza klubowa bezpieczeństwo

Pawilon Polski na Expo w Osace - drewniana spirala na wystawowej wyspie

W oddalonej od Warszawy o ponad 8 tys. kilometrów Osace zapanowała radość. Dokładniej mówiąc, pojawiła się ona w zespole Alicji Kubickiej i Borji Martineza - zespole architektów, którzy zaprojektowali Pawilon Polski na trwającą wystawę światową. O swoim dziele opowiedzieli Annie Dudzińskiej w kolejnej odsłonie cyklu "Dobrze Zaprojektowane".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Dudzińska EXPO 2025 Osaka architektura