Polskie Radio
Section05

ciechocinek

Ciechocinek ułatwia życie mieszkańcom i kuracjuszom. Jest już nowy dworzec i bezpłatne autobusy

Od 1 września mieszkańcy i goście "stolicy polskich uzdrowisk" - Ciechocinka, będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej. Dotrą nią do wszystkich najważniejszych punktów miasta m.in. największych w Europie tężni. Działa już nowy dworzec autobusowy. Inwestycja kosztowała 11,8 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA infrastruktura autobus komunikacja miejska uzdrowisko

Festiwal Wisły we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy, czyli tydzień z królową polskich rzek

Wisła jest jak wiadomo królową polskich rzek. Nią to flisacy przez wieki spławiali towary z Krakowa, Sandomierza, Kazimierza i Warszawy do Gdańska. Od kilku lat Wisła ma też swój festiwal przypominający tradycje flisackie, które w grudniu zeszłego roku zostały wpisane na listę UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rzeka Wisła Włocławek Toruń Bydgoszcz historia Polski flisak Katarzyna Cygler Trójka Festiwal Wisły

25. Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku. "Kontynuujemy tradycje Kazimierza Kowalskiego"

Już 5 sierpnia rozpocznie się 25. Festiwal Operowo-Operetkowy im. Kazimierza Kowalskiego w Ciechocinku. - To będzie jubileuszowa edycja, nie z Kazimierzem, ale z jego duchem. Kontynuując te tradycje, staram się temu sprostać - mówi Małgorzata Kowalska, żona zmarłego artysty. Program 1 Polskiego Radia przygotowuje audycję specjalną poświęconą Kazimierzowi Kowalskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Kazimierz Kowalski opera

Festiwal pamięci Kazimierza Kowalskiego. Rozmowa z Małgorzatą Kowalską

Małgorzata Kowalska jest wdową po Kazimierzu Kowalskim, śpiewaku operowym, przez wiele lat związanym z Teatrem Wielkim w Łodzi. W ubiegłym roku, w "Muzycznej Jedynce", Kowalska mówiła: "Chcemy zorganizować Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku i w ten sposób uczcić pamięć mojego męża". W tym roku plany te stają się rzeczywistością. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Paweł Sztompke Kazimierz Kowalski opera artysta

Wyjazdy do wód, czyli leczenie, rozrywka i wypoczynek

Chyba niewiele osób się orientuje, że kultura uzdrowiskowa sięga aż czasów starożytności. Rozkwitła w erze nowożytnej, a słynne "wyjazdy do wód" stały się jednym ze stałych elementów życia arystokracji i zamożnej burżuazji. W wieku XX korzystanie z uzdrowisk i sanatoriów stało się dostępne właściwie dla wszystkich. Temu właśnie poświęcona jest wystawa "Podróż za marzeniami. Kultura uzdrowiskowa w Europie" w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA uzdrowisko zdrowie Katarzyna Cygler Trójka Wrocław