Polskie Radio
Section05

regiony

Funkcjonariusz placówki Straży Granicznej współpracował z gangiem narkotykowym. Grozi mu do 10 lat więzienia

Prokuratura przedstawiła zarzuty funkcjonariuszowi placówki Straż Granicznej w Zakopanem, który miał ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których to postępowanie dotyczyło. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura małopolskie areszt straż graniczna narkotyki

Rozbito polsko-czeski gang narkotykowy. Akcja CBŚP, Straży Granicznej i czeskich celników

Funkcjonariusze śląskiego CBŚP wspólnie z karpacką Strażą Graniczną oraz czeskimi celnikami z Frydka Mistka rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i sprzedażą metamfetaminy, a także zlikwidowali kanał przerzutowy prekursorów narkotykowych z Polski do Czech. Podejrzanych w związku z tą sprawą jest obecnie 14 osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura areszt straż graniczna narkotyki Czechy

Hołd dla ofiar sowieckiego terroru. W Warszawie uroczystości przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

W 82. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę odbędzie się uroczystość przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. 17 września 1939 roku na wschodnie tereny II RP wkroczyła Armia Czerwona. Tym samym zrealizowane zostały postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rocznica 17 września 1939 ZSRR Kresy Warszawa mazowieckie historia Polski II wojna światowa

Półwiecze odbudowy Zamku Królewskiego. Prezydent: przywracanie jego świetności cały czas trwa

- Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa Zamek Królewski Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda historia Polski

Jest wyrok ws. bezprawnego zajęcia ciągnika. Komornik i asesor muszą zapłacić odszkodowanie

Komornik z Łodzi Jarosław K. i podległy mu asesor Michał K. mają solidarnie wypłacić ponad 46 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania rolnikowi spod Mławy Radosławowi Zarembie, któremu w 2014 r. zajęto ciągnik, mimo iż nie był dłużnikiem - zdecydował sąd w Płocku. Wyrok nie jest prawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Mława sąd sądownictwo rolnictwo długi asesorzy

Ksiądz, który stanął w obronie krzyża, został pobity. Policja zatrzymała 33-latka

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna. - Postępowanie prowadzone jest w sprawie pod kątem przestępstwa polegającego na obrazie uczuć religijnych - poinformowała p.o. rzecznika szczecińskiej Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zachodniopomorskie służby i bezpieczeństwo policja prokuratura Szczecin Kościół

Łódzkie: Pijany kierowca wjechał w słup i uciekł do sklepu. Miał blisko 4 promile.

Policja z Bełchatowa (woj. łódzkie) zatrzymała 35-latka, który mając prawie 4 promile w organizmie uderzył w słup oświetleniowy i rozdzielnię energetyczną a następnie uciekł i ukrył się w pobliskim sklepie - podali w czwartek bełchatowscy policjanci.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy wypadek motoryzacja samochody Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze policja policja polska prawo przestępczość drogi wiadomości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju - wizyta w zajezdni w Grudziądzu

Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie od wielu lat organizowane jest w połowie września. Zawsze towarzyszą mu liczne imprezy i akcje – m.in. Dni Transportu Publicznego (które w tym roku odbędą 18-19.09) czy Dzień bez Samochodu.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo bezpieczeństwo dzieci komunikacja miejska autobus tramwaj miasto społeczeństwo edukacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy motoryzacja samochody samochód

"Po co wydawać 45 mln zł na coś, co i tak będzie nasze?". Radny Gdańska o planach prezydent Dulkiewicz

- Prezydent Aleksandra Dulkiewicz z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów zaproponowała na 15 miesięcy przed zakończeniem umowy, że miasto wykupi udziały, które w spółce posiada Saur Neptun Gdańsk - żeby miasto mogło zarządzać tym samo. Ale zapomniała o tym, że za 15 miesięcy Gdańsk i tak będzie zarządzał sam. Po co wydawać 45 mln złotych na coś, co i tak będzie nasze? - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Skiba, radny miasta Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz pomorskie

GITD: fotoradary na moście Poniatowskiego już działają; zarejestrowały ponad 300 wykroczeń

- Fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego po testach zostały uruchomione w tryb rejestracji naruszeń, czyli fotografowania samochodów, które przejeżdżają przez most z nadmierną prędkością. Zarejestrowały ponad 300 wykroczeń - poinformował w środę PAP rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fotoradar Warszawa samochód mazowieckie Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy szybkość bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Grzegorz Jarmocewicz o Festiwalu Białystok Interphoto 2021

- Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawia na wielokulturowość. Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie. W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych - powiedział w audycji "Głębia ostrości" Grzegorz Jarmocewicz, fotograf.
Zobacz więcej na temat:  podlaskie Białystok KULTURA fotografia wystawa zdjęcia Polskie Radio 24