Polskie Radio
Section05

reportaż

Adam Bogoryja-Zakrzewski nagrodzony. Przypominamy jego reportaż "Anioł z Podkarpacia"

Adam Bogoryja-Zakrzewski ze Studia Reportażu i Dokumentu PR otrzymał Nagrodę im. Bolesława Prusa, przyznaną za całokształt pracy przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP. W czwartkowy wieczór przypomnieliśmy jego reportaż p.t. "Anioł z Podkarpacia". To opowieść o człowieku z zespołem Downa, który postanawia odmienić życie innej osobie z niepełnosprawnością (z zanikiem podkorowym mózgu) i zebrać dla niej pieniądze na budowę domu.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Piernik Adam Bogoryja-Zakrzewski Studio Reportażu i Dokumentu nagroda niepełnosprawni niepełnosprawność Dwójka

"Najwyższy na świecie" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

Choć wynaleziono je pod koniec XIX wieku ma się dobrze do dziś - 11 kwietnia obchodzimy w Polsce - Dzień Radia. Dlatego opowiadamy państwu o najwyższej konstrukcji inżynieryjnej na świecie. Dzięki niemu audycje Polskiego Radia słuchano na połowie ziemskiego globu. 33 lat temu w wyniku poważnych zaniedbań i błędów w czasie remontu, maszt Radiowego Centrum Nadawczego w Konstantynowie runął.
Zobacz więcej na temat:  radio

"Zawód na czasie" - reportaż Marii Blimel i Wandy Wasilewskiej (PR Poznań) o radiopasji dzieciaków z podwórka

"Zawód na czasie": reportaż z 1999 roku autorstwa Marii Blimel i Wandy Wasilewskiej. Bohaterem jest 11-letni wówczas Tomek Puchalski z Gniezna. Pasjonujący się radiem chłopiec nadawał na żywo program dla matki i sąsiadów. Ponieważ było to nielegalne, sprawą zajął się prokurator... Reportaż dostał nagrodę Premios Ondas w Barcelonie w 1999 roku.
Zobacz więcej na temat:  radio Gniezno Maria Blimel Wanda Wasilewska prokuratura

Prokuratorskie śledztwo ws. radiopasji dzieciaków z podwórka. Nagradzany reportaż sprzed ćwierć wieku

"Zawód na czasie": reportaż z 1999 roku autorstwa Marii Blimel i Wandy Wasilewskiej. Bohaterem jest 11-letni wówczas Tomek Puchalski z Gniezna. Pasjonujący się radiem chłopiec nadawał na żywo program dla matki i sąsiadów. Ponieważ było to nielegalne, sprawą zajął się prokurator... Reportaż dostał nagrodę Premios Ondas w Barcelonie w 1999 roku.
Zobacz więcej na temat:  pr poleca radio Gniezno Maria Blimel Wanda Wasilewska prokuratura Trójka

A jak autyzm. "Linia A" - reportaż Urszuli Żółtowskiej

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień uważany jest za miesiąc, w którym mówi się na ten temat i akceptacji społecznej. Wśród osób dotkniętych autyzmem jest  dość liczne grono młodych Miłośników Komunikacji Miejskiej i to właśnie ich członkowie dwa lata temu wpadli na pomysł, by na 2 kwietnia zorganizować EDUKACYJNĄ LINIĘ AUTOBUSOWĄ – A jak AUTYZM.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska autyzm

Jak znaleźć męża w realu, bez pomocy portali randkowych? [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Niegdyś funkcjonowały instytucje służące pomocą pannom na wydaniu: rodzinne ustalenia małżeńskie, swatki czy choćby wścibskie ciotki. Dziś rekordy popularności biją programy telewizyjne, podczas których można wybrać sobie partnera na oczach milionów widzów…
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo STYL ŻYCIA Podlasie małżeństwo miłość portal społecznościowy internet telewizja pr poleca

"Odór niezgody". Reportaż Urszuli Żółtowskiej i Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Od kilku miesięcy w Pasłęku trwa gorący spór o biometanownię. Lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy "Torfex", chce wybudować zakład, który odpowie na współczesne wyzwania ekologii. Będzie wytwarzał biometan, a co za tym idzie - dostarczy tani prąd czy biopaliwa, pochodzące z rozkładu odpadów. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki Pasłęk pr poleca

"Uruchomić świadomość" - reportaż Urszuli Żółtowskiej o przygotowaniach ludności cywilnej na wypadek wojny

Najwyższa Izba Kontroli 13 marca ogłosiła raport na temat ochrony i przygotowania ludności cywilnej na wypadek wojny. Cywile  nawet nie wiedzą, jak mają się zachować w sytuacji zagrożenia, jakie działania podjąć i gdzie się ukryć. Nie znają alarmów. Kiedyś w szkołach było przysposobienie obronne. Podstawy wiedzy miał każdy uczeń. A dziś?
Zobacz więcej na temat: